Indrek Kald • 12. juuni 2012 kell 15:03

Saaremaa aasta ettevõte hakkab tootma Hiina turule

Mullu Saare maakonna aasta ettevõtja tiitliga pärjatud OÜ Merinvest sai kliendi Hiinast, kellele hakkab tootma erinevaid kummidetaile.

"Meil tuleb arvatavasti juulis neli uut pressi juurde ja septembris tuleb meil veel viis uut pressi juurde, millega hakkame tootma membraane Hiinale," ütles firma suuromanik Enn Meri Saarte Häälele. Hiinasse hakkab Merinvestist minema viis-kuus tooteartiklit, näiteks uut tüüpi membraanid, mida kasutatakse peentes kohvimasinates.

Meri sõnul on neil tänavu olnud viie protsendi ringis tööd rohkem, kui läinud aastal samal perioodil. "Tuleb arvatavasti ka uusi tellimusi ja eks me sügisel võtame mõned inimesed juurde," märkis ta.

Merinvesti eelmise aasta käive kasvas 21,6 protsenti, 14,3 miljoni euroni. Aasta varem oli ettevõtte müügitulu 11,8 miljonit eurot. Puhaskasumit teenis Merinvest mullu 753 000 eurot, mis on aasta varasemast 100 000 eurot rohkem.

Värske majandusaasta aruande kohaselt stabiliseerus Merinvesti tootmismaht 2010. aasta lõpus ja pöördus mullu tasapisi kasvule. Tänavu soovib 300 inimesele tööd andev ettevõte tootmismahtu kasvatada.

Merinvest toodab o-rõngaid ja membraane, mida valmistatakse nii kummisegudest kui ka silikoonist. 20% ettevõttest kuulub Saksa firmale DS Beteiligungs GmbH, 80% omanik on ettevõtte juht Enn Meri.

Hetkel kuum