Indrek Kald • 24. oktoober 2012 kell 5:14

Lennufirma müüs tuhandeid pileteid nullhinnaga

Itaalia lennufirma Alitalia tegi mõne päeva eest prohmaka, võimaldades osta lende nullhinnaga. Nüüd tahavad nad neid pileteid tühistada.

Eelmise töönädala lõpus ilmus Euroopa ja Ameerika reisifoorumitesse ning -portaalidesse vihje, et Itaalia lennufirma Jaapani veebilehelt saab pileteid tasuta. Nimelt algas Alitalial seal kampaania, mis lahutas igast Alitalia lennupileti hinnast 25 000 Jaapani jeeni (241 eurot).

Kes oskas vaid jaapanikeelsel veebiküljel orienteeruda – või kasutas teises brauseriaknas paralleelselt mõnes muus keeles, ent sama kujundusega Alitalia saiti –, saigi sooduskoodi sisestades piletid tasuta. Ja seda mitte ainult Euroopa-sisestele lendudele, vaid teatud marsruute ja skeeme kasutades ka näiteks Euroopas Venezuelasse lendamiseks. Edasi-tagasi pilet Euroopast New Yorki maksis näiteks 33 eurot, sest ületas veidi 25 000 jeeni piiri.

Reisijad said nädalavahetusel Alitalialt juba ka e-kirja lennupiletiga. Peagi aga lennufirma ärkas ning hakkas pileti ostnutega kontakti otsima. Nende väide oli, et pakkumine kehtis vaid Jaapanist algavatele Alitalia-lendudele (nt Tokyo-Rooma või Tokyo-Milano). Samas polnud sooduspiletite tingimustes viidet.

Nüüd on paljud reisijad koostanud ühispöördumise Euroopa Parlamendi poole, et nõuda Alitalialt veapiletite tunnustamist, kuna nende tühistamine olevat vastuolus europarlamendi kehtestatud reeglitega.

Alitalia veahinnad on lennundushuviliste seas juba legendaarseks saanud. Näiteks kevadel sai nendega lennata Milanost Tokyosse ning tagasi Rooma ca 80 euroga. Mõne kuu eest sai aga vägagi soodsaid lennupileteid algusega Euroopast läbi Rooma mitmele poole maailmas.

Hetkel kuum