29. oktoober 2012 kell 21:00

Protestijad vilistasid Ansipi valitsuse välja

Eile kogunes Reformierakonna peakontori vastas toimunud meeleavaldusele umbes poolsada inimest.

Üritus kandis juhuslikkuse pitserit, esialgu paistis, et meediat oli rohkemgi kohal kui protestijaid. Veidi aja pärast pilt muutus, rahvast hakkas kogunema. Korraldajad jagasid vilesid ja silte “ämm”.

“Et valitsus tagasi astuks,” vastas meeleavaldusel osalenud Hannes Äripäeva küsimusele, mida peaks Reformierakond tegema.

Eilse meeleavalduse korraldajad on endi sõnul lihtsalt tuttavate grupp. “Miks see asi on jäänud anonüümseks – tegelikult oligi idee pakkuda inimestele seda võimalust, mis, meile tundus, on õhus olnud. Kõik tahavad midagi öelda ja teha, aga keegi ei ole midagi ette võtnud,” sõnas Loore Raav, kes palub end tituleerida liikumise “Aitab valelikust poliitikast” osalejaks. “Mitteformaalse tuttavate grupiga otsustasime selle käsile võtta ja loodame, et sellest kasvab edasi midagi suuremat, mis ei olegi meie asi.”

Parteitud protestijad. Raavi sõnul koosneb see grupp väga erinevate eluvaldkondade esinejatest. “Me ei kuulu ühtegi parteisse. See on poliitiliselt neutraalsel baasil ja mõeldud, et lõpuks saaks öelda asju, mis on õhus olnud kogu selle skandaali ajal ja eriti nüüd,” sõnas Raav.

“Kui loed artikleid ja kommentaare, siis on näha, et mingisugune asi ühiskonnas kripeldab. Ja on kripeldanud meil endil ka. Kogu aeg on olnud lootus, et ehk tuleb mingisugune avalik üritus, kus saaks osaleda,” rääkis Raav. “Vahepeal on olnud mitu otsust ja Silver Meikari väljaviskamine. Kogu aeg on olnud soov, et midagi toimuks – et äkki keegi korraldab midagi. Üks katse toimus, see luhtus ja pärast seda pole midagi olnud.”

Reformierakonna peakontori juurde tuli eile kokku hinnanguliselt umbes poolsada inimest, käes hoiti plakateid. Ajendina nimetati valetamist, raha­skandaali, Silvergate’i. Protestiaktsioon päädis valju vilekooriga.

Esimene võimalus. Meeleavalduse registreerimise võimalus Tallinna kontori juures tekkis siis, kui Reformierakond kavandas avaliku koosoleku liberaalse maailmavaate toetuseks.

Reform registreeris eelmiseks neljapäevaks, reedeks ja ka eilseks erakonna kontori esisele kogu päevaks avaliku koosoleku, et “tutvustada liberaalset maailmavaadet”, kirjutas Delfi. EKA tudengid tahtsid samas kohas korraldada oma meeleavaldust Silver Meikari toetuseks, aga see ei olnud Reformi registreeritud koosoleku tõttu võimalik.

Hetkel kuum