Ave Lepik • 30. oktoober 2012 kell 7:53

Evelin Ilves kiidab Milaano koolitoitu

President Toomas Hendrik Ilvese töövisiidiga seoses Itaalias viibiv Evelin Ilves külastas Milaanos kaht munitsipaalkooli ning nimetas seal nähtut muljetavaldavaks.

Proua Ilves pidas tähelepanuväärseks, kuidas seal lõimitakse puudega lapsi tervete eakaaslastega ning kuidas on korraldatud kooliõpilaste tervislik toitlustamine.

Scuola di Via Giacosa eelkoolis õpetatakse ühes klassis nii puudega lapsi kui ka tavaõpilasi ning suur rõhk on käsitööl, arendamaks laste mõtlemist ja käelist osavust, vahendab presidendi kantselei.

"Nii tunnevad puudega lapsed juba maast-madalast, et nad on lahutamatu ja loomulik osa ühiskonnast," ütles Evelin Ilves.

Scuola dell'Infanzia di Via Adriano algkoolis tutvus ta koolitoiduga tegeleva munitsipaalettevõtte tegevusega. Veerand sealse koolitoidu toorainest on mahetoit ning toiduained on valdavalt kohalikku päritolu.

"On eeskuju vääriv, et koolitoidu puhul lähtub Milaano linnavõim nn null kilomeetri põhimõttest - õpilased söövad ainult kohalikust toorainest valmistatud koolitoitu," tõdes Evelin Ilves.

Koolis on ka oma farm kodulindudega ja köögiviljaaed. Nii saavad ligi pooleteise miljoni elanikuga Milaano linna lapsed näha sedagi, kuidas tomat kasvab või kuidas muna lauale jõuab.

Hetkel kuum