7. november 2012 kell 9:35

Vaata, mis oli plaanis Levada kruntidega 

Märtsis 2008 rääkis ärimees Viktor Levada partner kinnisvaraasjades 1Partner Kinnisvara investeeringute juht Üllar Hinno dv.ee-le, et Olümpia vastu kerkib Eesti kõrgeim korterelamu.

"Kinnistul on olemas kehtiv detailplaneering, mille alusel võib täis ehitada 79 300 ruutmeetrit maapealset pinda," kinnitas Hinno toona. Ta lisas, et veel on plaanitud ehitada kolm maa-alust parklakorrust ning Soome päritolu projekteerimisfirma EVATA projekti kohaselt rajatakse kinnistule neli hoonet. Neist kõrgeim tuleb 35korruseline ning 120 meetrit kõrge.

 "Sellest saab Eesti kõrgeim korterelamu. Võrdluseks - kõrval asuv Olümpia hotell on 26korruseline ning ligi 80 meetrit kõrge," näitlikustas Hinno. Kaks hoonet, kuhu tulnuks äriruumid, võimalik, et ka üks hotell, oleksid olnud 22korruselised ning neljas hoone oli projekti kohaselt seitsmekorruseline.

Hoonete vaheline ala pidi olema avatud jalakäijatele, mis tähendab, et kogu kompleksi esimestele korrustele tulnuks kaubandus- ja teeninduspinnad.  "Kui kõik laabub sujuvalt, alustatakse tuleva aasta alguses kinnistul reaalset ehitustegevust. Valmima peaks kõik see nelja-viie aasta pärast," kinnitas Hinno märtsis 2008. 

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum