26. november 2012 kell 21:00

Hiieko vahetas suuromanikku

Ventilatsioonisüsteemide paigaldaja ASi Hiieko enamusosaluse omandas ettevõtte juhatuse liikme Rain Kalamehe firma Realty OÜ. Omanikuvahetusega loodab Hiieko järgmisel aastal kasumisse jõuda.

“Andsin tegevjuhtkonnale võimaluse nüüd asjas osaleda,” kommenteeris 51,6% suuruse osaluse müüki Hiieko endine suuromanik ja juhatuse liige Urmas Hiie.

Viimastel aastatel ei ole Hiiekol just kõige paremini läinud. Möödunud aastal oli ettevõtte kahjum 813 409 eurot ning üle-eelmisel aastal 465 311 eurot. Müügitulu vähenes eelmisel aastal võrreldes aasta varasemaga 35%.

Hiie tõdes, et halbadel  tulemustel oli müügiotsusele mõju. “See on meie sisemise renoveerimise üks osa – motiveerida meeskonda tööle ka kehvemates majandustingimustes,” tõdes ta. Siiski avaldas Hiie lootust, et uus omanik viib ettevõtte kasumisse,  ja seda ehk juba järgmisel aastal. Sama kinnitas ka Hiieko uus suuromanik Rain Kalamees.

Kalamehe sõnul on järgmisel aastal kasumisse jõudmiseks välja töötatud tegevusplaan. Uutele turgudele pole samas plaani minna.

Suuromanikust saab ka ainuomanik? Küsimusele, kas Hiie ei karda, et ühel päeval võib Kalamees ka ülejäänud osalust endale tahta, vastas senine suuromanik, et nad ei ole seda arutanud, aga kõik on võimalik. “Praegu läheb minu energia põhiliselt ikkagi ventilatsiooniseadmeid ja -tarvikuid tootva ETS Nord ASi vedamise peale. On selge, et sellised projektifirmad nõuavad, et omanik oleks iga päev ikkagi juhtkonnas. Kaugelt ei ole võimalik seda asja juhtida,” tõdes ta.

Kalamees ei välistanud võimalust, et omandab kunagi ka ülejäänud osa firmast. “Miski pole võimatu, kunagi ei tea. Urmas Hiie on meie meeskonna liige ja igapäevaselt toetab ja tegutseb,” märkis ta.

Osaluse müümist ettevõtjad ei  kommenteerinud.

 

Mis on mis

AS Hiieko

loodud 1994. aastalprojekteerib, paigaldab ja hooldab ehituslikke tehnosüsteeme ja automaatikat.Alustas keskustolmuimemis- ja ventilatsioonisüsteemide paigaldusega.Müügitulu 2011. aastal 3,3 mln eurottöötajaid mullu 60, nende töötasu kokku 1,3 mln eurot

Hetkel kuum