Rainer Saad • 10. detsember 2012 kell 6:31

Päev börsil: Euroopa kõrgemal hoolimata Itaalia ebakindlusest

Euroopa suuremaid börse ootab täna pisut kõrgem avanemine vaatama ebakindlusele Itaalia pärast, kus peaminister Mario Monti lubas tagasi astuda.

Monti ütles, et astub tagasi pärast seda, kui 2013. aasta eelarve on kinnitatud. Ametist loobumise põhjuseks on asjaolu, et endise peaministri Silvio Berlusconi paremtsentristlik partei ei toeta enam valitsust.

Londoni börs avaneb kaheksa punkti üleval, Saksamaa börs üheksa punkti üleval ja Prantsusmaa börs neli punkti üleval.

Suurbritannia hoiatas, et nad võivad seista silmitsi sarnase "kaotatud kümnendiga" nagu see juhtus Jaapanil. Briti äriminister Vince Cable ütles, et riigi majandust võib tabada kolmas langus alates 2008. aasta finantskriisist.

Briti ajalehe Sunday Times teatel võib pärast kolmekümmet aastat Richard Branson anda käest kontrolli Virgin Atlanticus. Ajalehe kinnitusel peab Branson ülevõtmiskõnelusi Air France-KLMi ja Delta Air Linesiga.

Hiina tööstustoodang ning jaemüük tõusis novembris kaheksa kuu tippu, kuid ekspordi ja impordi numbrid jäid alla analüütikute ootuste. Vaatamata sellele tõusis Shanghai börs täna 1% ning Hongkongi Hang Seng 0,25%. Singapuri börs kerkis 0,6%, Jaapani Nikkei lõpetas 0,1% üleval.

Hetkel kuum