Rivo Sarapik • 29. mai 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Altraja ja Kalle müüsid enamuse Sportlandist

Suurbritannia juhtiv spordikaupade müüja Sports Direct International tahab osta 60% Sportland International Groupist.

Sportland International Groupi kaasasutaja Are Altraja ütles, et uue suuromaniku kogemuse ja finantstoega saab ettevõte oma tootevalikut edasi laiendada ja oma positsiooni Baltikumis tugevdada.

Sports Direct International tegevjuht Dave Forsey sõnul on tegemist ettevõttele strateegilise investeeringuga ning tähistab Euroopa laienemisplaanide jätku. "Meil on hea meel, et töötame nii tugevate kohalike partneritega nagu Are ja Anti ning usume täielikult nende võimekusse kasvatada äri selles regioonis.“

Tehing jõustub pärast kinnituse saamist kohalikelt konkurentsiametitelt.

Sportland International Group opereerib Sportlandi, Sportland Outleti, Timberlandi, O’Neilli, Nike ja Nike Outleti kauplustekette Eestis, Lätis ja Leedus.

Sportland International Groupi (SIG) käive kasvas möödunud aastal 14% võrra 61 miljoni euroni. Ettevõtte teatel andis äritegevus mullu üle aastate kasumit.

2011. aastal teenis ettevõte 52,7 mln eurose käibe juures 53 000 eurot kahjumit. Ärikasumit teenis Sportland viimati 2007. aastal.

Sports Direct on nii müügitulu kui ka kasumi poolest Suurbritannia juhtiv spordikaupade müüja, grupile kuulub ligi 400 poodi kogu Suurbritannias.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt