Ave Lepik • 9. september 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Baltic Workboats piidleb militaarturgu

Homme Londonis algaval kaitsetööstusmessil osaleb Eesti ühisväljapanekul ka Baltic Workboats AS (BWB), kes on viimastel aastatel ehitanud palju kiireid patrulllaevu ning soovib siseneda militaarturule.

EAS viib üheksa Eesti ettevõtet ühisstendiga Londonisse homme algavale ja reedeni kestvale maailma juhtivale kaitsetööstuse messile. Eesti ühisväljapanekul osalev Baltic Workboats AS (BWB) on viimastel aastatel ehitanud palju kiireid patrulllaevu erinevate riikide õiguskaitse struktuuridele. „Sisenemine oluliselt nõudlikumale militaarturule oleks aga järgmine loogiline samm,“ on  ettevõtte juhatuse liige Jüri Taal veendunud.

BWB läheb DSEI messile välja kahe laevamudeliga, millest üks on 28meetrine patrull-laev piirivalve, politsei ning tolli tarbeks. Teine alus on aga puhtalt mereväe jaoks välja töötatud kiire patrull-laeva platvorm, millega on võimalik transportida väikeseid üksuseid või osaleda päästeoperatsioonidel.

Eesti ettevõtted on messil väljas väga laia tootevalikuga – näiteks tehnilistest kangastest tooted, vormiriietus, militaarjalatsid, patrull-laevad, soomustatud maasturid, kaugjuhitavad jälgimisseadmed.

Ettevõtetest on esindatud Galvi-Linda AS, Defendec OÜ, Nordic Armoury OÜ, Samelin OÜ, United Armaments International OÜ, Vesimentor OÜ, Baltic Workboats AS, Protex Balti AS ning Combat Armoring Group AS.

Eesti ettevõtete osalemist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

DSEI on maailma suurim kaitse- ja julgeolekuvaldkonda ühendav mess, mis tutvustab uusimaid seadmeid ja süsteeme, aitab arendada rahvusvahelisi suhteid ning luua uusi koostöövõimalusi.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt