Saarlased ehitavad rootslastele uurimislaeva

31. juuli 2014, 10:35

Juuli alguses kirjutas Saaremaa laevatehases ehitav Baltic Workboats AS Stockholmi Ülikooliga alla lepingule uurimislaeva ehitamiseks.

25meetrise uurimislaeva ehituslepingu kogumaksumuseks on 4,5 miljonit eurot, millest viiendiku moodustab laevale integreeritava teadusaparatuuri maksumus, teatas ettevõte pressiteates.

Baltic Workboatsi juhatuse esimehe Margus Vanaselja sõnul on Stockholmi Ülikool väga nõudlik klient. “Sellise keeruka ning seadmeid täis laeva ehitamine on suureks väljakutseks ka meie tehasele,” ütles Vanaselja.

Nasva tehases ootab veel üle andmist vastvalminud Läti Keskkonnainspektsiooni multifunktsionaalne patrullaev.

Ettevõte on juba kirjutanud alla ka 30meetrise uurimislaeva ehitamise lepingule Kasahstani riikliku keskonnauuringute ettevõttega. See laev peaks valmima 2015. aasta kevadel ning liikuma siis mööda Venemaa jõgesid Kaspia merele oma tööaladele.

Saaremaa laevatehas on viimase aasta jooksul ehitanud uurimislaevu veelgi. Hiljuti anti Tartu Ülikooli Mere Instituudile üle Peipsi järve kalavarude uurimiseks 15meetrine uurimis-traallaev. Paar kuud tagasi andis ettevõte Riia sadamale üle 24meetrise multifunktsionaalse mõõdistuse- ning poilaeva. Analoogne ehitati ka 2013. aastal Klaipeda sadamale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. July 2014, 10:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing