Indrek Kald • 8. oktoober 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Aktsionärid nõuavad infot kohtutäituriga

 BLRT osanik Valeri Kovalenko soovib kohtutäituri abiga saada tööstuskontserni juhatuselt ettevõtte äritegevuse, finantsseisu ja juhtimise kohta käivat infot.

Tallinna kohtutäitur Kaire Põlts saatis üle-eelmisel nädalal Kovalenko taotlusel ja jõustunud kohtumäärusele viidates BLRT Grupile võla täitmisteate, millega tegi ettepaneku info vabatahtlikuks edastamiseks 15 päeva jooksul pärast vastava teate kättesaamist. Vabatahtlikust täitmisest keeldumise korral ootab BLRTd sunniraha määramine.

Aktsionärid pöördusid kohtutäituri poole pärast seda, kui jõustus ringkonnakohtu määrus, millega kohus kohustas BLRT juhatust vastama aktsionäride Mihhail Gnidini ja Valeri Kovalenko küsimustele ja andma teavet ettevõtte äritegevuse, finantsseisu ja juhtimise kohta.

"Arvestades, et BLRT kontsern on akumuleerinud ülisuure kasumi, vajavad aktsionärid infot, kas enamusaktsionär juhib seda kasumit piisavalt efektiivselt ja kas enamusaktsionär võib jagada kasumit varjatult," lausus Gnidin pressiteates.

"Meie eesmärk on tagada BLRT Grupi juhtimises aktsionäride võrdne kohtlemine ja lõpetada ühe klanni eelistamine, nii nagu see senini on toiminud," lisas ta.

Gnidini ja Kovanenko kaebus oli ajendatud  2011. aasta novembris toimunud BLRT aktsionäride erakorralisest üldkoosolekust. Aktsionäride küsimustele vastamise ning äritegevuse ja ettevõtte juhtimise kohta info jagamise asemel näitas juhatus koosolekul kolme tunni pikkust slaidiprogrammi infoga, mis oli niigi igaühele äriregistrist kättesaadav.

BLRT-l on umbes 60 aktsionäri, aktsiate enamusosalus on ettevõtte juhatuse liikmel Fjodor Bermanil ja tema sugulastel. Bermanid on oma osalust viimastel aastatel suurendanud, ostes väikeaktsionäride aktsiaid.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt