Kaisa Gabral • 4. detsember 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Taal: välja imetud teema

Ettevõtja Olari Talli hinnangul pole hetkel erakorralisteks valimisteks põhjust ning tema hinnangul on sellise teema tõstatamine pastakast välja imetud teema.

Aivar Hundimägi kirjutas tänases Äripäeva kolumnis, et Eesti riigile võiksid erakorralised valimised kasuks tulla, sest teiste põhjuste hulgas on valitsus väsinud ning riigikogu ja rahandusminister konfliktis.

„Ei oska öelda, minu arvates erakorralised valimised tuleksid kõne alla sel puhul, kui riik pole stabiilne, meil on riik aga ikkagi stabiilne," ütles Taal.

Arvan, et peale kõige muu - Hundmägi on küll tore inimene, aga see on pastakast välja imetud teema, jätkas Taal. Tema sõnul ei soovi tegelikult parlamendienamus, kaasa arvatud osa opositsioonist, erakorralisi valimisi.

"Asjale tuleb selgelt näkku vaadata, paljud inimesed ei ole kindlad, et nad saaksid tagasi valitud," ütles Taal. "Nii on see  meil alati olnud ja erakorraliste valimisteni pole jõutud isegi olukorras, kus ehk selleks vajadus oli. Pean silmas möödunud sajandi lõpukümnendit," kommenteeris ta erakorraliste valimiste vajadust ja lisas, et pragmaatiliselt võttes poleks erakorralised valimised ka võimalikud.

Samuti ei ole praegu tema hinnangul riigikogu ja rahandusministri vahel konflikti. "Riigikogu ja rahandusministri vahel toimuv pole konflikt, ju on IRL valinud taktika parajal määral hambaid näidata. Neil on suuresti kattuv elektoriaat. Aumeeste seisukohalt asi ei pruugi siin selge olla, aga poliitikas ei kehti korralike inimeste maailma reeglid. Siililegi selge, et selles ametiautode värgis on õiglus ja õigus Ligi poolel," lisas Taal.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt