Aivar Hundimägi • 4. detsember 2013 kell 4:22

Hundimägi: unistan erakorralistest valimistest

Eestile oleks kasulik, kui autode käibemaksu teemal riigikogu ja rahandusministri vahel tekkinud konflikt lõppeks erakorraliste valimistega, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.

Selline võimalus tekiks, kui riigikogu ei suudaks võtta riigieelarvet vastu kahe kuu jooksul pärast eelarveaasta algust.

Autode käibemaksuvaidlus iseloomustab hästi Ansipi valitsuse suurt puudust. Valitsus on valitsemisest väsinud ja kinni jooksnud. Väsimusele viitab tõik, et asjaosalistega ei viitsita rääkida. Otsused sünnivad kabinetivaikuses, need avalikustatakse võimalikult hilja ning nende läbisurumiseks kasutatakse demagoogiat. Kuulamise asemel tahab minister rääkida, ja kui tema argumendid ei kõla teistele veenvalt, siis ta räägib veelgi kõvema häälega.

Mind võib üritada hirmutada vasakpoolsete võimule tulekuga. Võrreldes valitsusliidu ja opositsiooni reitingut, on selge, et erakorralistel valimistel oleksid võrreldes praeguse riigikoguga paremad šansid Keskerakonnal ja sotsiaaldemokraatidel, valitsusliidust IRLil. Selge kaotaja oleks Reformierakond.

Loe tänase Äripäeva paberväljaandest, miks oleks erakorralised valimised kasulikud teiste hulgas ka Reformierakonnale endale.

Hetkel kuum