AS Tallinna Vesi teenis aasta viimases kvartalis 8,7 miljoni eurose kasumi ehk 12,8% enam kui aasta eest.
Analüütikute ootusi ületati koguni enam kui poole võrra. Kui LHV Pank ootas veefirma kvartalikasumiks 6,0 miljonit eurot, siis Swedbank vaid 5,24 miljonit eurot.
Veefirma märkis aruandes, et kasumi suurenemine tulenes erinevatest põhitegevusega mitteseotud teguritest: väiksem tulu võrkude ehitustegevusest, ühekordne võlgade laekumine 2011. aastal, peamiselt mitterahaline finantskulude kasv 2011. aastal ja dividendide tulumaks.
Ühe kasumi kasvu põhjusena toob Tallinna Vesi välja, et kui swap-lepingute tõttu saadi 2011. aasta neljandas kvartalis laenulepingute ümberhindamisel 0,67 miljonit eurot finantskulusid, siis eelmisel aastal 0,35 miljonit eurot finantstulusid.
Üle ootuste hea oli ka Tallinna Vee müügitulu. See ulatus kvartalis 13,7 miljoni euroni ehk tõusis 4,8%, samas kui analüütikud ootasid keskmiselt pooleprotsendilist käibe kasvu.
Veefirma märgib, et suurim kasv tuli müügist väljaspool teeninduspiirkonda, mis kasvas 17%, 1,3 miljoni euroni. Saadud ülereostustasu teeniti küll 67% enam, kuid selle kogumaht (0,27 miljonit eurot) on suhtena koondkäibesse väga väike.
Aktsia viimaste aastate kõrgeimal tasemel. Veefirma aktsia lõpetas reedel 9,72 eurol ehk kõrgeimal tasemel pärast 2010. aasta maid. Aktsial on aidanud tõusta investorite üha kasvav usk, et võitluses konkurentsiametiga jääb veefirma peale ning pole sunnitud veetariife alandama.
Heade tulemuste peale võiks oodata aktsiahinna tõusu.
Kommentaar
Osaline hinnalangus ei vii mind kuidagi verest välja
Taimo Saan, Tallinna Vee aktsionärMõned pangad tegid veel neljapäeval ennustuse, et see kasum peaks olema väiksem, aga mina näen, et Tallinna Vesi töötab stabiilselt.Mida need analüütikud ootasid? Ma ei näinud küll selles keskkonnas midagi nii muutuvat, et kasum peaks olema väiksem kui eelmisel aastal. Minu meelest on Tallinna Vesi tegutsenud tublisti. Kui aktsiate juurde ostmisest rääkida, siis sellise hinnaga väga ei taha juurde osta ega ka müüa. Tallinna Vee aktsia on selles osas spekulatiivne aktsia, et tema ümber käib ju tõsine vaidlus. Siin on see riskikoht, et ühel hetkel võidakse öelda, et tuleb hinda langetada.Mulle ei tundu Eesti riigis just eriti mõistlik, kui erastamislepingut hakatakse muutma. Sellel teemal vaidleb Tallinna Vee juhatus tublisti ja selles võiks juhatust kiita.See, et Tallinnas on vee hind kõrge – ma ei ole võrrelnud, kuidas on teistes omavalitsustes, aga nii see hind on.Mul on tunne, et juhtkond teeb seda tööd, mida ta on pandud tegema. Tõenäoliselt määrab juhatuse esimehe küll tuumikinvestor ja tema juhuib ja kordineerib ka ettevõtte tegevust. Seega usun, et juhatus teenib omanike huve korralikult.Kui ka peaks minema vaidluseks ja Tallinna Vee müügihindu kärbitakse, siis on ikkagi nii, et kui praegu on dividenditootlus umbes 9%, siis säärastel tingimustel olen mina rahul ka 5% tulutootmisega.Mõni investor väidab, et kinnisvaras peab tulu olema ilmtingimata 8–10 protsenti ja alla selle ei maksagi vaadata. Kuna mind rahuldaks ka 5 protsenti tootlus, siis ei vii mõningane hinnalangus mind kuidagi verest välja.
LHV Panga soovitus Tallinna Vee aktsiale on neutraalne
Kristo Oidemaa, LHV vanemanalüütik Tallinna Vee neljanda kvartali tulemused ületasid tugevalt kasumiprognoose, mida toetasid paranenud efektiivsus põhitegevuses ning muud äri- ja finantstulud.Suurim üllatus oli põhitegevuse ärikasumi paranemine koguni 19,5% võrreldes eelmise aastaga, mis saavutati keskkonnas, kus vee hind püsib muutumatuna. Ootasime põhitegevuse ärikasumi kasvuks 5% ning märgatavalt suurema kasumi tõi kaasa paranenud müügimaht äriklientidele, müük väljaspoole teeninduspiirkonda ning madalam kulubaas.Puhaskasum kerkis aastaga 12,8%, 8,7 miljoni euroni ja ületas tugevalt LHV 6,0 miljoni eurost prognoosi. Prognoosi ja tegelikkuse erinevusest vaid kolmandiku andis põhitegevuse kasumlikkuse paranemine ja ülejäänud osa võib liigitada ühekordse iseloomuga mõjurite arvele, nagu on suurem tulu võrkude ehitusest ning kõrgemad finantskulud.
Tallinna Vee juhtkonna tegevus on olnud praktiline
Andres Järving, Tallinna Vee investori OÜ Probus omanikMa nii põhjalikult seda sisemehaanikat ei tea, aga üldiselt tundub, et kena tulemus on olnud. On osatud mõistlikult asju ajada. Selle tulemusega võib küll rahul olla. Ega ta päris lollikindel aktsia ei ole, aga seda positsiooni vast tasuks hoida. Juurde osta ei ole plaanis. Teistele ei oska soovitada, see on sügavalt isiklik otsus.Ma arvan nii, et Tallinna Vee juhtkonna tegevus on olnud praktiline, otsused on olnud vähe emotsionaalsed, aga ratsionaalsed. Üldiselt olen ettevõtte tegevusega rahul.
Seotud lood
Augusti lõpus hakkas Saue vallas Laagris tööle rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine moodne tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.
Enimloetud
4
Panus oli suurel renoveerimiskaval
5
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Hetkel kuum
Lagarde: euroala majandus liigub vastutuult
Panus oli suurel renoveerimiskaval
Kas keegi läheb ka vangi?
Tagasi Äripäeva esilehele