Laura Mallene • 15. märts 2013 kell 7:57

Peterson: AÜ valmis sotsmaksu teemat arutama

„Oleme tööandjatele öelnud, et oleme avatud teemat arutama. Kas see arutelu viib otsuse või nõusolekuni, ei tea,“ kinnitas Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson.

„Oleme tööandjatele öelnud, et oleme avatud teemat arutama. Kas see arutelu viib otsuse või nõusolekuni, ei tea,“ ütles Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson. 

Kui esialgu arvasid ametiühingud, et töötajate jaoks on vaid üks risk – et nende palk protsessi käigus väheneb – siis nüüd on leitud rohkem riske. "Näiteks kui haigekassal tuleb rahapuudus – mida on ka näha –, siis töötajad hakkavad maksma täiendavat koormust üksinda,“ sõnas Peterson ja lisas, et see on vaid üks näide.

Kuna riskid on üles tõusnud, tahavad ametiühingud neid tööandjatega läbi rääkida.

„Eile ütles meile sotsiaalminister, et hetkel ei ole riigikogus ühtegi erakonda – kaasa arvatud Reformierakond – kes oleks selle teema menetlemisest huvitatud,“ ütles Peterson. Ta tõdes, et  ühiskonnale tuleb laiemalt selgitada, mis on selle idee mõte. Ametiühingu seisukoht on, et see tuleks laiendada mingisuguseks suuremaks leppeks.

Samuti tekkis ametiühingutel küsimus, mis saab haigekassast ja tervishoiuvaldkonnast, kas kutsehaigusi ja kutseõnnetusi kindlustavad tööandjad.

„Me tahaksime midagi vastu saada, kui see teema laheneb;“ sõnas Peterson.

Hetkel kuum