Ave Lepik • 30. aprill 2013
Jaga lugu:

Tööstustoodang tegi märtsis kasvuhüppe

Tööstusettevõtete toodang kasvas märtsis võrreldes aasta varasemaga peamiselt tänu elektroonikaseadmete ja elektrienergia tootmise hoogustumisele.

Tööstusettevõtted tootsid tänavu märtsis 7% rohkem toodangut kui eelmise aasta märtsis, teatab statistikaamet. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist elektroonikaseadmete ja elektrienergia tootmise kasv.

Märtsis toodeti töötlevas tööstuses 5% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang veel keemia- ja metalltoodete, ehitusmaterjali ning masinate ja seadmete tootmises. Toodang vähenes toiduainete, elektriseadmete ning mööblitootmises.

Välisturule müüdi märtsis 73% kogu töötleva tööstuse toodangust. Toodangu müük ekspordiks suurenes võrreldes 2012. aasta märtsiga korrigeerimata andmetel 2%, müük kodumaisele turule vähenes 2%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2013. aasta märtsis tööstuses kokku 4% rohkem toodangut kui veebruaris, sealhulgas töötlevas tööstuses 2% rohkem.

2012. aasta märtsiga võrreldes toodeti elektrit 34% ja soojust 15% rohkem. Elektri tootmise suurenemise peamine põhjus oli elektri ekspordi kasv võrreldes eelmise aasta sama kuuga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum