Indrek Pertelson tingimisi vangi

Kohus tunnistas judo olümpiapronksi Indrek Pertelsoni süüdi ning mõistis talle üheaastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga.

Harju maakohus tunnistas täna Indrek Pertelsoni ja Margus Dintšenko süüdi raamatupidamise korraldamise nõuete teadvas rikkumises, aktsionäride üldkoosoleku ettenähtud korras kokku kutsumata jätmises ja pankrotiavalduse esitamise kohustuse täitmata jätmises ning raamatupidamise korraldamise nõuete teadvas rikkumises, Pertelsoni veel ka seaduses ettenähtud ärikeelu rikkumises.

Dintšenkole mõistis kohus liitkaristuseks rahalise karistuse 150 päevamäära ehk 5670 eurot, millest tuleb kohe tasuda tuhat eurot. Ülejäänud 4670 eurot jääb kanda tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Mõlema süüdimõistetu katseaega arvestatakse alates tänasest. Kohtuotsus on õigus edasi kaevata Tallinna ringkonnakohtule 15 päeva jooksul alates 28. juunist.

Indrek Pertelson võitis 2000. aastal Sydneys ja 2004. aastal Ateenas judos olümpiapronksi. Lisaks on ta Euroopa meister ning saavutanud maailmameistrivõistlustel kaks teist kohta.

Ta on olnud Haabersti Perespordikeskuse (Arigato spordiklubi) juhatuse esimees ja spordiklubi Condor omanik. Pärast Arigato spordiklubi pankrotti lahkus Pertelson Eestist ning tegutses Venemaal Tjumeni oblasti judokeskuses.

Hetkel kuum