Kaisa Gabral • 13. juuni 2013 kell 4:04

Nortalile nuga selga

Nortal kaotas hiljuti hanke firmale, mille olid salaja asutanud Nortali ühe äriüksuse juhid. Valus ja vastik, kommenteerib Priit Alamäe juhtumit.

Need olid samad töötajad, kellega Nortali juht ja suuromanik Alamäe oli koos tööd teinud ning õlut rüüpamas käinud. "Ma ei tahakski sellest rääkida, see on nagu ettevõtte sisemise musta pesu pesemine," ohkab Alamäe käega peast kinni hoides. "Kogu see lugu on personaalselt nii valus ja vastik. Oled mingite inimestega, külg külje kõrval, tööd teinud, neid usaldanud, neile kõik teed lahti teinud. Ja ühel hetkel tuled koju ja külmkapp on tühi," räägib ta.

Sel nädalal hakkas Äripäeva toimetusse saabuma vihjeid, et Nortalist lahkub suur hulk töötajaid. Viimatine oli see, et Nortal koondab personaliosakonna – vihje järgi oli põhjuseks "reeturlik käitumine".

Esmalt kinnitas Nortal, et kolm inimest tõesti lahkuvad, kuid põhjused soovis ettevõte jätta enda teada. Lõpuks otsustas Alamäe toimunut selgitada. Ta märkis, et erimeelsuste tõttu lahkusid küll kolm personalitöötajat, aga see oli pigem tagajärg kui põhjus. Tegelik mure oli mujal.

Nimelt otsustas osa Nortali äriüksuse keskastme juhte, et teevad oma ettevõtte. "Meil ei ole üldiselt sellega probleeme, meilt on varemgi inimesed ära läinud, kes on tahtnud oma ettevõtet teha ja see on täiesti fine," ütles Alamäe. "Aga probleem oli selles, et mitte mida tehti, vaid, kuidas tehti. Ettevõtte asutamine, käima lükkamine, esimeste klientide otsimine, ka esimeste töötajate otsimine toimus samal ajal, kui osa nendest inimestest töötas veel meie juures," selgitab ta.

Uus ettevõte OÜ Iglu tegi tööpakkumisi Nortali töötajaile kui ka koostööpakkumisi Nortali klientidele.

Ettevõtte Iglu OÜ juhatuse liikme Kaarel Kuddu sõnul ei ole nemad kedagi enda juurde meelitanud. "Meie ettevõttes töötab muuhulgas ka endisi Nortali töötajaid. Siiski ei ole Iglu kedagi enda juurde meelitanud ning pigem leiavad head töötajad meie juurde ise tee. Konkurents heale tööjõule on IT-sektoris olnud terav juba aastaid, see ei ole kellelegi uudiseks. Neid, kes suudavad motiveerida parimaid spetsialiste enda juures töötama, tunnustab ju näiteks Äripäevgi, selgitades välja töötajasõbralikumaid ettevõtteid. Mõistagi on see ju igaühe enda valik, kus ta töötada soovib," kommenteerib teemat Kuddu. 

Kuidas Nortal juhtumi avastas ning milliseid selgitusi toob veel Iglu OÜ - loe sellest tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum