26. detsember 2013 kell 4:46

Parim uudis avalikustas Nortali sisetüli

Äripäeva selle aasta parimaks uudiseks valis toimetus 13. juunil ilmunud Kaisa Gabrali uudise “Juhtivtöötajad lõid noa selga”.

Kaisa tõi avalikkuse ette Eesti ühes suurimas IT-ettevõttes Nortal puhkenud konflikti. Selgus, et mitmed Nortali endised ja ka veel töölepinguga firmas tööl olnud töötajad olid seotud noore ettevõttega Iglu, mis konkureeris Nortaliga erinevatel hangetel.

Iglu kuulus Rödl & Partner Audit OÜ vandeaudiitor Mart Nõmperile. Juhatuse liikmena oli äriregistrisse märgitud peale Nõmperi ka Kaarel Kuddu, kes kuulus varem Nortali ridadesse ja lahkus sealt tänavu jaanuaris.

Nortali juht ja üks omanikest Priit Alamäe ütles, et Iglu on teinud tööpakkumisi ca 30 Nortali töötajale, kellest suur osa ka uude firmasse üle läks. See uudislugu tekitas äriringkondades ning ka Äripäeva veergudel elava arutelu kõlvatust konkurentsist ehk sellest, kuidas peaksid ettevõtte töötajad käituma endisele tööandjale konkureerivat ettevõtet asutades ja kuidas tööandja saab end selliste juhtumite vastu kaitsta.

Lisaks Kaisa uudisele valiti nominentide hulka Piret Reiljan 9. mail ilmunud uudis “Bauhof uurimise all” ning Marta Jaaksoni, Katariina Krjutškova ja Hannes Sarve koostööna 13. augustil veebis ja 14. augusti paberlehes ilmunud uudis “Kadastik ostmas Eesti Meediat”.

Piret kirjutas Eesti ühe suure ehituskaupademüüja Bauhofi karmidest lepingutingimustest, mistõttu oli ettevõte vahepeal kriminaaluurimise all. Sisuliselt üritas Bauhof oma hankijate hinnapoliitika allutada endale ja saada nii teiste ehituskaupade müüjate ees konkurentsieelist. Kriminaalmenetlus lõppes oportuniteedi ehk menetluse lõpetamisega, mis tähendab, et Bauhof tunnistas süütegu.

Katariina, Marta ja Hannese uudis avalikustas Eesti Meedia juhi Mart Kadastiku läbirääkimised Norra börsifirmaga Schibsted, et Eesti Meedia omanikelt välja osta. Loo uudisväärtust tõstab veelgi asjaolu, et loos välja käidud stsenaarium realiseeruski hiljem just nõnda, nagu kirjutati. Selles uudisloos avalikustasid autorid näiteks info, et koos Kadastikuga võib tehingus osaleda ravimi- ja kinnisvaraärimees Margus Linnamäe. Tegemist oli tähelepanuväärse uudisega, sest loos avalikustati börsifirma kohta käinud info enne, kui ettevõte ise pidas selle avalikustamist oluliseks. Info Eesti Meedia müügist tuli üllatusena ka meediakontserni enda töötajatele.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum