Rivo Sarapik • 14. juuni 2013
Jaga lugu:

Nende firmade ekstöötajad lõid konkurendi

 Suvel palju kõneainet pakkunud Nortali pereheitmise sarnaseid juhtumeid esines firmades varemgi. Äripäev toob välja viimaste aastate meeldejäävamad ja tuntumad.

1. Nordeconi tütarfirmast Nordecon Ehitus sündis tänavu uus ettevõte Ehitustrust LE OÜ. Osa Ehitustrusti meeskonnast lahkus Nordeconist omal soovil ja osa seetõttu, et ettevõte tõhustas kontserni juhtimisstruktuuri.

2. Juhtivast advokaadibüroost Glikman & Partnerid lahkusid noored vandeadvokaadid ja lõid enda ettevõtte. Lahkumineku põhjuseks noorema ja vanema põlvkonna töötajate ariarvamused.

3. 2011. aastal lahkus advokaadibüroost Tark Grunte Sutkiene 10 advokaati, kellest viis koondusid uude advokaadibüroosse Nordeus, kaks liitusid mõne teise advokaadibürooga, kaks on üldse loobunud advokaaditööst ja üks suundus välismaale ennast täiendama.

4. 2009. aastal lõhenes väidetavalt palgakärpe peale juhtiv laotooteid pakkuv Laomaailm, kus mitu juhtivat töötajat lõid endise tööandja kõrvale samal alal tegutsevad Cubical ja European Storage Equipment.

5. Ehitusfirma Skanska endised juhtfiguurid, eesotsas Jaanus Otsaga, lõid 2007. aastal osalusi peites ühise firma, mis täna tegutseb Astlanda Ehituse nime all.

6. Joakim Heleniuse Trigoni Capitali varahaldusosakonna võtmetöötajad eesotsas Kristel Kivinurm-Priisalmiga lõid 2007. aastal oma varahaldusfirma Avaron Capital.

7. Samuti lõid Trigon Capitali ettevõtete rahastamisüksuse töötajad 2010. aastal oma ettevõtte Arlig Capital.

8. 2004. aastal lõid kinnisvarabüroo Uus Maa hindajate juht Martin Vahter ja peamaakler Tanel Tarum oma ettevõtte 1Partner Kinnisvarabüroo. Eesti Päevalehe andmeil tingis lahkumineku, et Vahter ja Tarum soovisid ettevõtte arengus rohkem kaasa rääkida ning omanikeringi astuda, kuid Uus Maa senised osanikud neid kuigi tõsiselt ei võtnud.

9. YIT Ehitusest lahkunud Tiit Kuuli ja Kaido Fridolin lõid oma ehitusfirma Oma Ehitaja. Lahkuminek tuli, kuna plaan soomlastelt YIT-i Eesti osa tagasi osta ei õnnestunud, kirjutas Äripäev 2005. aastal.

10. 1999. aastal võttis Andres Koger Tiit Kuuliga loodud ühisfirmast FKSM kaasa 14 inimest ja lõi Koger & Partnerid.

Millised juhtumid peaks siia veel lisama?

Millised ettevõtted on kasvanud pea sama suureks kui endine tööandja, millise firma omanikud on mõne aastaga teeninud miljoneid eurosid omanikutulu ning kas ja kuidas saab töötajad konkurenti loomast takistada, loe pikemalt 9. augusti Äripäeva kaaneloost.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum