9. oktoober 2013 kell 20:11

Börs: Investorid said täna veidi hinge tõmmata

Pärast eilset karmi kukkumist ning mitmepäevast langust said investorid täna näha lõpuks osaliselt rohelist turgu. Tänasega algas ka tulemuste avalikustamise hooaeg.

Täna esitas president Barack Obama USA Föderaalreservi uueks esinaiseks Janet Yelleni, kellest saab Ben S. Bernanke järglane, kui too paneb 31. jaanuaril oma ameti maha.

Turul oli täna hea päev tulemuste avalikustamise hooaja avanud Alcoal. Firma majandustulemused tulid oodatust paremad ning firma säilitas enda prognoosid käesolevaks majandusaastaks. Aktisa lõpetas päeva ligi 2% plussis, kuigi viimase paari minuti jooksul tuli järsk langus.

KFC ja Taco Belli omanikfirma Yum! Brands kukkus täna börsil ligi 7%, sest kolmanda kvartali kasum kukkus aastaga ligi 70% ning müük Aasias ning USAs jäi prognoosidele alla.

Hewlett-Packard lõpetas päeva koguni 9% plussis. Firma tegevjuht Meg Whitman tegi analüütikutega konverentskõne, milles väljendas lootust firma tuleviku ja uue suuna suhtes, mispeale hakkas aktsia rallima.

Washingtonis teevad poliitikud enda teatrit edasi. Täna kogunesid esindajatekoja vabariiklased, kes väidetavalt arutasid võimalust tõsta võlalimiiti ajutiselt. Hetkel pole veel täpsemat infot tulnud ning endiselt on võimalus, et osapooled ei jõua 17. oktoobriks kokkuleppele.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kukkus eile madalaimale tasemele pärast juunit, kuid oli täna kolmest peamisest indeksist suurim tõusja. Dow lõpetas päeva 0,18% plussis, 14 802,98 punktil. S&P 500 indeks oli päeva lõpuks 0,06% plussis, sulgudes 1656,40 punktil. Nasdaqi komposiitindeks oli aga 0,46% miinuses ja läks õhtule 3677,78 punktil.

Naftabarrel odavnes täna alla 102 dollari, kukkudes ligi 2%. Selle põhjustas uudis, et Ühendriikide naftavarud kasvasid läinud nädalal kolm korda rohkem kui prognoositi.

Kuld oli täna taas languses. Unts väärismetalli odavnes 1,40% ja maksis päeva lõpus 1306 dollarit. Euro tegi täna aga dollari vastu suurema languse läbi. Päeva lõpuks võrdus üks euro 1,3520 dollariga, 0,40% madalamal võrreldes eilsega.

 

 

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum