Raivo Sormunen • 7. november 2013 kell 7:57

Ernesto Preatoni ostis Dubais kaks pilvelõhkujat

Foto: Indrek Susi

1990ndate teisel poolel aktiivselt Eesti kinnisvaraturul ja börsil laineid löönud Itaalia ärimees Ernesto Preatoni on viimase kuu jooksul ostnud Dubais orienteeruvalt 300 miljoni euro eest kaks pooleliolevat kinnisvaraprojekti.

Oktoobri lõpus ostis Araabia Ühendemiraatides kinnisvaraäri ajav Preatoni Real Estate Developments Jumeirah Lake Towersi piirkonnas saja miljoni euro eest Dubai Stari nimelise pilvelõhkuja. Projekti hakkas juba 2006. aastal ehitama Saksa firma ACI, kuid ei suutnud seda pärast kinnisvaraturu mulli lõhkemist ning hindade enam kui 50%st langust lõpule viia, kirjutab Preatoni endanimelisel koduleheküljel.

Domina Toweriks ümber nimetatud pilvelõhkuja kavatsetakse avada 2015. aasta aprillis. Ehitisse tuleb 48 korrust ning selle mahutatakse nii poepindu, kontoreid kui kortereid.

Lisaks Domina Towerile sõlmis Preatoni Itaalia ajalehe Corriere Della Sera andmeil novembri alguses Dubais veel ühe 200 miljoni eurose kinnisvara ostulepingu, soetades 40 000ruutmeetrise poolelioleva kinnisvaraprojekti, kus valmib kolme aasta jooksul 400 korterit.

Preatoni sõnul tundub Araabia Ühendemiraatides olevat praeguseks kinnisvarakriis selja taga ning 2012. aastal oli näha taas majade kerkimist. "Välismaalased on hakanud taas ostma ning kinnisvarahinnad on taastanud osa kaotatud väärtusest," märkis Preatoni.

Aasia ja Aafrika turule spetsialiseerunud pank Standard Chartered arvab, et Araabia Ühendemiraatide kinnisvaraturu tõusu veavad reaalne nõudlus ja tugevad majanduse fundamentaalnäitajad, mitte spekulatiivne raha, mis põhjustas 2008. aastani kestnud kinnisvaramulli.

Ernesto Preatoni on kaudselt seotud ka Eestiga. Ta lähikondne Evelyn Tihemetsale kuulub enamus börsifirmast Pro Kapital, millega ta platseerus tänavu oktoobris ilmunud Äripäeva Rikaste TOPis 68,6 miljoni eurose varandusega 30. kohale.

2001. aastal Tallinna börsilt lahkunud Pro Kapital tuli taas börsile mullu sügisel hoolimata sellest, et aktsiate esmaemissioon (IPO) luhtus.

Hetkel kuum