Ken Rohelaan • 7. november 2013 kell 11:40

Lang: loomemajandus liigselt fragmenteerunud

Riigil ei ole mõtet toetada loomemajanduse ettevõtteid, mis ei ole jätkusuutlikud, ütles kultuuriminister Rein Lang valitsuse pressikonverentsil.

Langi sõnul on Eesti loomemajanduse ettevõtted ja mittetulundusühinguna tegutsevad ühendused väga fragmenteerunud, mis tuleneb Eesti koostöövõimetusest. Kultuuriministri hinnangul aitaks organisatsioonide konsolideerumine kaasa turu arengule, kuid tihtipeale pole ettevõtetel või ühendustel soovi lõpetada "oma asja ajamist".

"Väga kahetsusväärne on, et iga loomemajanduses hõivatud inimene loob lisaväärtust ligemale kolm korda vähem kui seda muus majanduses toimetav inimene," ütles minister. "See on murettekitav. Meil on hulk inimesi, kes on hõivatud tööga. Neil on töökoht, aga see töökoht ei too sisse nii palju kui Eestis keskmiselt."

Kultuuriministri teatel peaksid ettevõtluse toetamiseks olema kõik valitsuse kavandatavad meetmed eesotsas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Euroopa struktuurifondidega suunatud ideele, mis aitaks loomemajandusel kui väga heade töökohtade loojal tugevamini jalgu alla saada.

Hetkel kuum