Ken Rohelaan • 3. detsember 2013 kell 10:50

Pankrotistunud Hektor Light naasis turule

 Tuntud valgustimüüja Hektor Light on vaatamata mullusele pankrotistumisele osaliselt samade omanikega ja sama nime all turul tagasi.

Sügisel naasis turule kaubamärk Hektor Light, mille omandas augustis Valguse Algus OÜ. Mullu loodud ettevõtte osanik ja juhatuse liige Ürjo Jõks loodab ära kasutada kriisiaastatel saadud õppetundi ja pürgida taas valgusmüüjate ja -disainerite liidrite hulka.

Kuni 2012. aastani kaubamärgiga samanimelist perefirmat juhtinud Jõks ütles, et Hektor Light on säilitanud oma varasema tugeva kuvandi. Nüüd loodab juhatuse liige uuenenud strateegia abil edukamale käekäigule. "Oleme varasemaga võrreldes oluliselt vähendanud kulusid - mahud on väiksemad, töötajaid vähem," ütles Jõks.

Kui mullu pankrotistunud firmat juhtinud mees läks kriisiaastatele vastu umbes 50protsendilise kindlustundega, et ettevõte jääb ellu, siis nüüd nimetab suurusjärku pea kaks korda suuremaks.

Ettevõtte jätkusuutlikkuse suurendamiseks proovib Jõks muuta seekord firmat paindlikumaks, mis peaks aitama kergemini kohaneda turumuutustega. Järgmiseks aastaks nimetab firmaosanik kolm eesmärki:1. palgata juurde töötajaid;2. suurendada kasumlikkust;3. leida partnerina maailma mastaabis oluline tootja.

Rohkem rõhku veebile. Jõksi teatel keskendub Hektor Light peamiselt projektimüügile ning internetikaubandusele ja tugevale kodulehele. Kuigi veebipoega soovib Jõks tugevdada positsioone eraisikutest klientide seas, tunnistab ettevõtte juht, et samas ei piisa ainult Eesti turule keskendumisest.

Ta märkis, et varasemate kümnenditega võrreldes on suurenenud välisturu osakaal. Tema hinnangul on eestlased aastatega teisel pool piiri rohkem aktiviseerunud, mistõttu seab valgustimüüja fookust rohkem Ida- ja Kesk-Euroopasse.

Mullu sulges Ürjo Jõksile kuulunud perefirma Hektor Light oma kauplused Tallinnas Tähesaju Citys, Rocca al Mare ja Järve Kaubanduskeskuses ning esindussalongi Pärnu maanteel. Alates 2012. aasta juuli algusest olid kinni ka Hektor Lighti pealinna kontori uksed. Umbes kuu aega hiljem algatas Tartu maakohus ettevõtte pankrotimenetluse ja 6. septembril kuulutas kohus võlgniku maksejõuetuse tõttu välja ettevõtte pankroti.

Pankrotistunud Hektor Lighti 2010. aasta majandusaruande järgi kuulusid ettevõtte suuremate objektide hulka Pärnu Vallikääru pargivalgustus, Tallinki hotell, Ahhaa keskus, Viimsi spaa ja Jaani kirik.

Hetkel kuum