Ford arendab päikeseenergial töötavat autot

Raido Neemre 02. jaanuar 2014, 23:34

Ford on välja töötanud kontseptsioonimudeli, mis töötab peamiselt päikeseenergial. See on taas sammuke lähemale igapäevasele sõidukile, mis ei sõltu traditsioonilistest energiaallikatest.

 C-MAX Solar Energi Concept on koostööprojekt Fordi, SunPower korporatsiooni ja Georgia Tehnoloogia Instituudi vahel. Eelduste kohaselt esitletakse mudelit järgmisel nädalal Las Vegases toimuval autonäitusel Consumer Electronics Show.

Nagu ka teiste kontseptsioonimudelite puhul, ei pruugita ka C-MAX Solar Energi Concept  mitte kunagi isegi ehitada või avalikkusele müüa. Küll aga peab silmas pidama, et paljud seadmed ja tehnoloogiad, mida kasutatakse tänapäevaste autode juures, olid aastaid tagasi samamoodi vaid kontseptsioonimudelid.

Teoorias laeks C-MAX Solar Energi ennast täielikult ise täis ning sõidukit ei peaks ühendama vooluvõrguga. Ford usub, et sõiduk võiks 75% oma sõitudest kasutada vaid päikeseenergiat. Samas ei ole sõidukitootja märkinud kui pikad on sõitude distantsid.

Päikeseenergial töötavaid autosid on välja töötatud ja nendega ringi sõidetud juba aastaid, kuid seda siiani vaid võistlustel või teadusprogrammide raames.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2014, 23:34
Otsi:

Ava täpsem otsing