Valmis Partsi ideed kaaluma

Sirje Rank 17. jaanuar 2014, 15:34

Majandusminister Juhan Partsi ettepanek jagada regionaalne LNG terminal kaheks hankeks, mis aitaks Soome ja Eesti vahel tekkinud patiseisust edasi, vajab esmalt heakskiitu Euroopa Komisjonist.

"Partsiga on kokku lepitud, et esmalt uurime Euroopa Komisjonist toetuste kohta," kommenteeris Kauppalehtile eile Helsingis arutatud ettepanekut Soome majandusminister Jan Vapaavuori.

Partsi ettepanek on, et ühe suure terminali asemel (mille asukoha osas pole suudetud kokku leppida) ehitataks nii Soome kui Eestisse väiksemad LNG terminalid, mis oleksid siiski piisavalt suured suurte LNG aluste vastuvõtmiseks.

Komisjon toetab reeglina suuri regionaalseid projekte, mis lõpetavad olukorra, kus ollakse sõltuvuses vaid ühest tarnijast. Soome ja Eesti on mõlemad sellises olukorras.

Kui nüüd hange kaheks jagada, tekib küsimus, kas see on enam abikõlbulik. ütles Vapaavuori. Teine suur küsimus on, kuidas mõjutab hanke kaheks jagamine projekti rentaablust.

Tuleval nädalal kohtuvad Soome ja Eesti ametnikud Euroopa Komisjoniga, et ettepanekut arutada.

Soome minister väljendas head meelt, et Eesti on selles keerulises küsimuses avaldanud kompromissivalmidust.

"Soomegi on teinud kompromissiks ettepanekud. Hea oleks leida lahendus, millega mõlemad saaksid edasi elada," ütles Vapaavuori.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. January 2014, 15:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing