Lembit Lump: pole vajadust valmistuda ametiühingu tulekuks

Ken Rohelaan 23. jaanuar 2014, 15:52

Kodumaja ettevõtted ei näe vajadust valmistuda võimaliku ehitajate ametiühingu loomiseks, kuna ettevõttel on ametühingutega seotud kogemusi välismaalt, ütles Kodumaja AS juhatuse esimees Lembit Lump.

Lumpi sõnul toimub suur osa Kodumaja kontserni tegevusest Eestist väljaspool, Norras ja Rootsis. Samuti on periooditi töötatud Taanis, kus nad on arvestanud tugevate ametiühingute tegevusega.

"Me ei ole küll ametiühingute liikmed, kuid meile on see teema tuttav, kuna peame arvestama ametiühingute ja tööandjate vahel sõlmitud lepingutega nendes riikides. Kui me saame seal hakkama, siis ei pea me ka Eestis kuidagi spetsiaalselt ette valmistuma," ütles firmajuht.

Lump suhtub ametiühingu loomisesse rahulikult ega kavatse hakata tegema erilisi pingutusi selleks, et ametühinguga keegi ei liituks. "Kui Kodumaja on halb tööandja ja ametiühing suudab paremini töötajate huvisid kaitsta, siis ma peaksin ise ka peeglisse vaatama ja küsima, miks me nii kehvad oleme?" lisas Lump.

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Petersoni sõnul soovitakse tänavu luua ametiühing ehituse valdkonnas ning kindlasti tugevdada positsioonis tööstuses ja kaubanduses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    23. January 2014, 15:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing