Ken Rohelaan • 23. jaanuar 2014 kell 12:52

Lembit Lump: pole vajadust valmistuda ametiühingu tulekuks

Kodumaja ettevõtted ei näe vajadust valmistuda võimaliku ehitajate ametiühingu loomiseks, kuna ettevõttel on ametühingutega seotud kogemusi välismaalt, ütles Kodumaja AS juhatuse esimees Lembit Lump.

Lumpi sõnul toimub suur osa Kodumaja kontserni tegevusest Eestist väljaspool, Norras ja Rootsis. Samuti on periooditi töötatud Taanis, kus nad on arvestanud tugevate ametiühingute tegevusega.

"Me ei ole küll ametiühingute liikmed, kuid meile on see teema tuttav, kuna peame arvestama ametiühingute ja tööandjate vahel sõlmitud lepingutega nendes riikides. Kui me saame seal hakkama, siis ei pea me ka Eestis kuidagi spetsiaalselt ette valmistuma," ütles firmajuht.

Lump suhtub ametiühingu loomisesse rahulikult ega kavatse hakata tegema erilisi pingutusi selleks, et ametühinguga keegi ei liituks. "Kui Kodumaja on halb tööandja ja ametiühing suudab paremini töötajate huvisid kaitsta, siis ma peaksin ise ka peeglisse vaatama ja küsima, miks me nii kehvad oleme?" lisas Lump.

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Petersoni sõnul soovitakse tänavu luua ametiühing ehituse valdkonnas ning kindlasti tugevdada positsioonis tööstuses ja kaubanduses.

Hetkel kuum