Indrek Kald • 12. veebruar 2014 kell 10:37

Laar esitas uue Eesti Panga nõukogu nimekirja

 Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar esitas riigikogule kinnitamiseks Eesti Panga nõukogu uue koosseisu.

Laari kandidaadid on Kalev Kallo, Kaie Kerem, Enn Listra, Rein Minka, Jaanus Tamkivi, Liina Tõnisson ja Urmas Varblane.

Laari sõnul on väljapakutud nõukogu uues koosseisus riigikogu poliitikute osakaal väiksem kui endises.

Senisest nõukogu koosseisust lahkuvad riigikogu liikmed Tõnis Palts (IRL) ja Valdo Randpere (Reform) ning Irene Kull, kes esindas eksperdina Tartu Ülikooli.

Ühtlasi avaldas Laar pressiteates veendumust, et uus nõukogu saab oma ülesannetega igati hakkama. "Nõukogu koosseisus on arvestatud järjepidevust ning nõukogu suudab toime tulla nii praeguste ülesannetega, kui ka täita sisuga nõukogule pandud järelevalvefunktsiooni," märkis ta.

Uutest nimedest esitas Laar Keremi, Minka ja Tamkivi.

Kaie Kerem on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusküberneetika erialal ja on 1974. aastast majandusteaduste doktor. Kerem töötab Tallinna Tehnikaülikoolis majandusteaduskonna rahanduse- ja majandusteooria instituudi direktori ja professorina.

Rein Minka on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduse erialal, ta on endine Eesti Panga asepresident.

Jaanus Tamkivi on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi tööstus- ja tsiviilehituse erialal, ta on riigikogu reformierakondlasest liige.

Eesti Panga seaduse kohaselt nimetab Riigikogu Eesti Panga nõukogu liikmed nõukogu esimehe ettepanekul ametisse viieks aastaks. Eesti Panga nõukogu praeguse koosseisu volitused kestavad kuni 17. veebruarini käesoleval aastal. Mart Laar on ametis Eesti Panga nõukogu esimehena kuni 12. juunini 2018. aastal.

Hetkel kuum