Soome kärbib lastetoetusi

Sirje Rank 26. märts 2014, 10:48

Soome valitsus kärbib riigi võlakoorma kasvu pidurdamiseks aastani 2018 lastetoetusi 110 miljoni euro ulatuses.

Kärbete osa selles on tuleval aastal ca 800 miljonit eurot.

Kärpimisele lähevad muu hulgas lastetoetused, millest valitsus rehkendab kokkuhoidu 110 miljonit eurot, sissetuleku tasemega seotud töötuabirahad, ettevõtlustoetused, arenguabi ja infrastruktuuri rahastamine.

(Lastetoetuste suurus on Soomes praegu esimese lapse pealt 104 eurot, teiselt 115, kolmandalt 147, neljandalt 168 ja kõigilt järgmistelt 190 eurot, kirjutas Helsingin Sanomat)

Samuti plaanib valitsus säästu tervisekindlustuse kuludelt, suurendades inimeste omavastutuse osa.

Soome Vasakliit ei olnud kokkuleppega sellisel kujul nõus ja otsustas Jyrki Kataineni kuue partei valitsusest lahkuda. Partei juhi Paavo Arhinmäki sõnul on meetmed elanikkonna vähem jõuka osa suhtes liiga rängad ja Vasakliit ei saanud sellist kokkulepet aktsepteerida. Vasakliidu lahkumise järel jääb valitsuskoalitsioonile 200-kohalises parlamendis 112 saadikut senise 124 asemel.

"Praeguses majandusolukorras oleksime veel veidi tõstnud suurema tulu saajate makse," ütles Arhinmäki. "Nüüd, kus kärpeid on rohkem kui maksutõuse, on meie kui vasakpartei poolt vastutustundlik öelda, et nii ei lähe," vahendas agentuur Bloomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2014, 10:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing