10. aprill 2014 kell 21:00

Kotka: ehitame riigi, mis mahub igaühele taskusse

Majandusministeeriumi IT asekantsler Taavi Kotka rääkis eilsel “Suur-Eesti” konverentsil e-lahendustest kui Eesti võimalustest maailmas läbi lüüa, ning rõhutas, et Eesti võiks mahtuda taskusse.

“Meie uus kontseptsioon võiks olla: ehitada riik, mis mahub mulle taskusse,” teatas ­Kotka. Ta lisas, et peaksime olema selline riik, mida inimene tõesti tahab enda taskusse ja  mis suudab pakkuda läbipaistvat maksukeskkonda. Küsimus on tema sõnul tahtmises. “Teeme ära, ehitame suure Eesti. Ärme ole territooriumis kinni, mõtleme selle peale, et digitaalses maailmas saame olla igal pool. Ehitagem koos riiki, mis mahub igaühele taskusse,” lausus Kotka.

On, mida näidata. Eesti on Kotka sõnul e-maailmas väga arenenud ning tema sõnul – kui võrrelda end teiste riikidega –, on vahe sees ja Eestil on, mida näidata. ­

E-lahenduste müügiga Eesti tema hinnangul rikkaks siiski ei saa. X-tee on meile toonud tuntust ja edu. Kotka meenutas, et mullu aprillis saadeti ta Jaapanisse, et otsustada, kas sulgeda Eesti EASi osa seal. Nähes, mis seis seal on, oli see tema jaoks jahmatav. “Jaapan on kiviajas. Jaapanlastel pole isikukoodi, see on aga inimese digitaalne nimi,” ütles Kotka.

Ta rõhutas, et meil on väga hea võimalus pakkuda maailmale Eesti e-infrastruktuuri ja kuna teistel riikidel läheb samale tasemele jõudmiseks kaua aega, suudame meie selle vahe ära täita.

Hetkel kuum