Liviko endal süüd ei näe

Kadri Põlendik 29. aprill 2014, 19:24

Kogu Liviko suhtes esitatud süüdistus rajaneb üksnes etteheidetele müügimeeste ja klientide omavahelise töötasandi suhtluse osas, ütles Liviko juhatuse liige Janek Kalvi.

"Liviko on delikaatses olukorras, kuna keelatud kokkuleppe sõlmimises süüdistatakse kaubanduse koostööpartnereid, kes meie aastatepikkuse kogemuse põhjal on tihedas ja ausas konkurentsis," kommenteeris Kalvi prokuratuuri esitatud süüdistust kartellikokkuleppes.

"Süüdistus keelatud kokkuleppe sõlmimises sel viisil mõjub niivõrd otsitult ja eluvõõralt nagu seda võib kujutleda vaid inimene, kes kaubanduse protsessidest tervikpilti ei oma," lisas Kalvi.

Ta märkis, et konkurentsiõiguse valdkond on erakordselt keerukas, detailirohke ja tavaloogikale allumatu, mistõttu eeldab see laitmatut konkurentsiõiguse tundmist. Kalvi meenutas Liviko eelmist kartellisüüdistust, mil kahe esimese kohtuastme otsused näitasid tema sõnul ilmekalt, et konkurentsivaldkonna spetsiifika käib teinekord üle jõu ka kohtunikel ja prokuröridel.

"Eelmine kord, kui Livikot konkurentsiasjas süüdistati, läks vaja kõrgeimat kohtuastet, et õiglus jalule seada ja süüst vabaneda. Kogu Liviko suhtes esitatud süüdistus rajaneb üksnes etteheidetele müügimeeste ja klientide viie aasta taguse omavahelise töötasandi suhtluse osas," rääkis Kalvi. 

Ta kinnitas, et Liviko on praeguseks oma töötajaid konkurentsiküsimusi hõlmavates olukordades käitumiseks põhjalikult koolitanud, et välistada kliendisuhtluse elementaarse infovahetuse pöördumist järjekordseks konkurentsisüüdistuseks.

Täna teatas Tallinna Kaubamaja, et tema tütarettevõte on saanud prokuratuurilt süüdistuse kartellikokkuleppes. Süüdistuse väitel leppisid Selver, Rimi Eesti Food, Maxima Eesti, Prisma Peremarket, Helter-R (Aldar marketi ja Super Alko omanik) ja Liviko kokku teatud viinade jaehindade tõstmises 2009. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2014, 11:57
Otsi:

Ava täpsem otsing