Miljon Haabersti ristmiku ehitusse

Indrek Kald 29. mai 2014, 12:08

Leedu kaubandusfirma Maxima Eesti OÜ rahastab Tallinnas asuva Haabersti ristmiku rekonstrueerimist pea miljoni euro ulatuses.

Tallinna linnavalitsuse istungil kiideti heaks linna ja Maxima vahel sõlmitava koostöölepingu projekt, mille kohaselt finantseerib Maxima Ehitajate tee ja Õismäe tee ristmiku ehitust maksimaalselt 931 200 euroga. Ühtlasi volitati abilinnapea Taavi Aasa lepingule Tallinna linna nimel alla kirjutama.

Aasa sõnul on Maxima ärihuviks eelkõige Ehitajate tee 148 kinnistule viiva tee rekonstrueerimine, mis on vajalik kauplust teenindava transpordi ja klientide teenindamiseks ja linna huvi on Haabersti ringristmiku rekonstrueerimine.

"Lisaks suurendab Maxima hüpermarketi juurde viiva tee rajamine, mis on osa Haabersti ringristmikust, Maxima Eesti OÜ-le kuuluva kinnistu väärtust," lisas Aas pressiteates.

Lepingu kohaselt finantseerib Maxima Ehitajate tee ja Õismäe tee ristmiku ehitust maksimaalselt 931 188,9 euroga (lisandub käibemaks). Finantseeritav osa võib suureneda 10% võrra (ettenägemata reserv).

Maxima Eesti rajab Ehitajate tee äärde Tallinna esimese Maxima XXX hüpermarketi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. May 2014, 14:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing