Hiina riskimaandamise kulud langesid rekordmadalale

Romet Kreek 16. juuni 2014, 09:40

Hiina USA börsil kaubeldava fondi (ETFi) riskimaandamise kulud langesid rekordmadalale, kuna levis optimism, et valitsuse stiimulid aitavad säilitada majanduskasvu maailma suuruselt teises majanduses, vahendab Bloomberg.

iShares Hiina ETFi tegi viie nädala suurima tõusu. Fondi optsioonide hinnakujundus viitab, et investorid on vähem mures tulevaste võimalike kahjumite pärast. Bloombergi USAs kaubeldavate Hiina aktsiate indeks tõusis näinud nädalal 2%.

Hiina aktsiad on taas soosingus, kuna mais kiirenes tööstustoodangu ja jaemüügi kasv. Uute väljaantud pangalaenude maht ületas analüütikute ootuseid. Hiina on kärpinud mõnede pankade reservinõudeid, pakkunud maksusoodustusi ja suurendanud valitsuse kulutusi, et toetada majandust, mis kasvas I kvartalis kuue kvartali aeglasemas tempos.

„Hiina aktsiate hindadesse on arvatud palju halbu uudiseid ja me usume, et riski-tulu suhe on Hiina aktsiate omamiseks 6-12 kuu perspektiivis soodne,“ ütles Charles Schwabi rahvusvahelise analüüsi juht Michelle Gibley.

Analüütikute hinnangul kasvab tänavu Hiina majandus 7,3%. See oleks majanduse aeglaseim kasv alates 1990ndast aastast. I kvartalis aeglustus Hiina majanduskasv aastases võrdluses 7,4 protsendile. Mullu neljandas kvartalis kasvas veel majandus 7,7%.

Kolme kuuga on Hongkongi börsil kaubeldavatest Hiina aktsiatest kooseva iShares Hiina ETFi tõusnud 15%. Selle indeksi oodatud hinnakõikumiste ehk volatiilsuse indeks on samal ajal langenud 34%.

Hiina kommunistlik partei püüab suurendada majanduskasvu, kordamata 2008. aasta vigasid, kui alustati 586 miljardi dollailist stiimulite paketi elluviimist. See tõi kaasa võla rekordilise kuhjumise ja puhus õhku sisse kinnisvaramulli.

Maailmapanga hinnagul kasvab Hiina majandus tänavu 7,6% ja 2015 aastal 7,5%.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. June 2014, 09:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing