29. juuli 2014 kell 21:00

Bigbank tegi tugeva tulemuse

Mullust aastat juhatuse liikme vahetusega alustanud Bigbank kasvatas kasumit poole võrra. Ettevõtte eesmärk on haarata uue laenutootega turgu universaalpankadelt.

2013. aastal kasvatas ettevõte kasumit 7 miljonilt eurolt 10,8 miljonile. Kasum kasvas aastaga pea 4 miljoni euro võrra ehk 53,6%. Dividendi pank 2013. aastal ei maksnud.

Panga tegevjuht Kaido Saar ütles, et möödunud aasta oli muutuste aasta. Näiteks tehakse nüüd otsused kohalikul tasandil, ükskõik, mis riigiga on tegemist. Pank muutis nii üldjuhtimist ja struktuuri kui ka igapäevategevusi kõigis filiaalides.

Eelmise aasta alguses pani Bigbanki pikaajaline juht Targo Raus ameti maha ja andis teatepulga edasi seni müügi ja turunduse eest vastutanud Kaido Saarele.

Tugev kasv välisturgudel. Bigbank kasvatas eelmisel aastal nii laenuportfelli kui ka intressitulusid. Kontserni varade maht ulatus 311 miljoni euroni, kasvades aastaga 31 miljonit eurot. Ühe laenukasvu vedurina nimetas Saar panga uut tarbimis­laenu, mida eelmisel aastal testiti.

Laenuportfelli kasv oli suurim Rootsis (142,2%), järgnesid Hispaania (54,7%) ja Leedu (45,6%). Lätis oli laenuportfelli kasv mõõdukas (8,4%) ning Soomes ja Eestis jäi laenuportfelli maht sisuliselt samale tasemele (aastased kasvumäärad vastavalt 1,9% ja –1%).

Astub suurtele kandadele. Sel ja järgmisel aastal on Saare sõnul firmas oluline märksõna olla konkurent teistele universaalpankadele.

Saar märkis, et kasum jääb tänavu tõenäoliselt samasse suurusjärku kui 2013. aastal ning tulubaas ja varade baas ilmselt kasvab.

Alates aastast 2000 on Bigbanki omanikud Parvel Pruunsild ja Vahur Voll.

Hetkel kuum