Juhan Lang • 10. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Elektri hinnatõus võib jätkuda

Eleringi Eesti ja Soome vahel katkenud elektriühendus mõjutab eeskätt kliente, kellel on börsihinnal ja eriti börsi tunnihinnal baseeruv elektripakett, ütles Eesti suuruselt teise elektrimüüja Elektrumi avalike suhete spetsialist Priit Pruul.

Pruuli hinnangul võib täna börsil üle 40% ehk 64,75 euroni megavatt-tunni kohta kerkinud elektri hinna tõus jätkuda seni, kuni ühendusi pole korda saadud. „Eks oma mõju on ka tarbimisel, millel on säärases olukorras suurem roll hindade mõjutajana,“ lisas ta.

Praegu oodatakse Pruuli sõnul rohkem infot selle kohta, miks ühendused ei toimi. Ideed korvata klientidele rikete ehk tema sõnul põhimõtteliselt vääramatu jõu tulemusel tekkinud hinnatõusu ei pidanud ta mõeldavaks.

„Börsipaketi puhul ongi paraku nii, et kogu riski on enda kanda võtnud tarbija, mistõttu oleme nii ettevõtetele kui ka eratarbijatele soovitanud sageli siiski fikseeritud hinna kasuks otsustada - eriti aktuaalseks muutub see mure muidugi talvisel kütteperioodil,“ selgitas ta.

Suure tõenäosusega saadakse Pruuli kinnitusel aga ühendused siiski kiiresti korda ja kuupõhiselt tasandub elektriarve hoolimata üksikutest tippudest. „Oleme soovitanud nii oma klientidele kui ka teistele äriettevõtetele kasutada mobiilirakendust Elektriäpp, mis annab informatsiooni järgmise päeva elektribörsi tunni hindade kohta - see võimaldab olenevalt ettevõtte spetsiifikast vähendada riske, et ühe-kahe tunniga kulutatakse ära kogu nädala või isegi pikema perioodi elektrieelarve,“ märkis ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt