Seakatk rändas edasi Viljandimaale

10. september 2014, 15:30

Praeguse seisuga on Eestis avastatud Aafrika seakatku juhtum metssealt ka Viljandimaal, kinnitas põllumajandusminister Ivari Padar.

Riigikogu infotunnis seakatku levikut selgitanud Padar ütles, et katk liigub Lõuna-Eestist järjest põhja poole.

„Riikliku tauditõrje komisjoni seisukoht oli täna, et vähemalt nendes tsoonides, kus need sead on avastatud, tuleks jahti piirata. Ei tohi tekitada olukorda, kus sunnitakse metsseakarjad liikvele. See on praegusel juhul hullem oht kui muude meetmete kasutamine,“ ütles Padar algavat jahihooaega kommenteerides.

Padarile teadaolevalt on Valgevenes ja Lätis hakatud intensiivselt metssigade populatsiooni vähendama, aga selline kunstlik tegevus ainult halvendab olukorda.

Põllumajandusministri sõnul on farmides käinud suvi läbi ettevalmistustööd nakatumise vältimiseks ning neid on tehtud farmide oma kulu ja kirjadega. Padar ütles, et see on tublide farmipidajate ning veterinaar- ja toiduameti ametnike koostöö vili, et Eesti on suutnud kodufarmidest taudi eemal hoida.

"Kui taud peaks jõudma farmi kodusigadeni, siis on meil olemas eraldi regulatsioonid selleks, kuidas kompenseeritakse farmerile nii loomade hävitamine, kui ka need meetmed, mis on täiendavaks bioohutuse tagamiseks ette võetud," selgitas minister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2014, 15:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing