15. september 2014
Jaga lugu:

Linna revisjonikomisjoni esimees: Tallinn valmistub korruptsiooniks

Tallinn on otsustanud salastada osa kinnisvaratehinguid 75 aastaks, linna revisjonikomisjoni esimehe Hanno Matto sõnul on selline otsus arusaamatu.

”Avalikkus mäletab selgelt Tallinna keskerakondliku linnavalitsuse teostatud mahhinatsioone, kui Vanalinnas müüdi kortereid võileiva hinnaga,“ ütles sotsiaaldemokraat Matto oma erakonna pressiteate vahendusel.

Tallinna linnavolikogu rahanduskomisjonis tuleb täna menetlusele linnavara müük otsustuskorras, mis on kuulutatud salajaseks aastani 2089. Müügiobjektid on  Kesklinnas asuvad korteriomandid aadressidel Herne tn 12-10 ja Herne tn 12-14 ning Veerenni tn 27-7 ja Veerenni tn 27-8.

Viimasel volikogu istungil otsustas Keskerakond võõrandada kinnistu otsustuskorras Künnapuu tänaval Pirital, nüüd neli korteriomandit Kesklinnas ja salastada eelnõud seitsmekümne viieks aastaks.

”On arusaamatu, miks otsustuskorras müüdavate objektide eelnõud tuleb Tallinnas salastada olukorras, kus märksa odavamate objektide puhul korraldatakse avalikke enampakkumisi ja ostjate kõik andmed on avalikud,” kirjeldab Matto lubamatut käitumist.

Eenõude salastamine põhjusel, et sisalduvad isikuandmed kahjustavad oluliselt ostjate eraelu puutumatust on Matto hinnangul ettevalmistus palju hinnalisemate objektide salajaseks ärastamiseks. 

”Linnavara ostjate tegelikud isikud peavad olema avalikkusele teada. Avalikud peavad olema ka linnavara otsustuskorras müügi kõik detailid ja põhjendused, sest ainult nii saab vältida ettevalmistust korruptsiooniks,” kutsus revisjonikomisjoni esimees Tallinna linnavalitsust eelnõusid avalikustama.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt