Raul Mee • 17. september 2014
Jaga lugu:

FOTOD: Investeerimistarkusele joosti tormi

Kui tavaliselt toimuvad LHV igasügisesed investeerimisseminarid pangaseinte vahel, siis huviliste uputuse tõttu tuli eile õhtul peetud „Investeerimise ABC“ avaürituseks kesklinna hotellis suur saal üürida.

Huvi on, pole kahtlustki. Seda mis on investeerimine, kuidas alustada ja millesse varanatuke paigutada, tulid kuulama nii pensionärid, keskealised paarid kui koolinoored. Pärast seminari toimunud avatud küsimustevoorus valmistas alustajatele suurimat muret see, kust oleks võimalik ettevõtete hinnagraafikuid paremini vaadata ja mis on need infokanalid, mida tehingute tegemisel kasutada, kui hakata pühendunud aktsiakauplejaks.

Ühel noorsandil oli hingel, kas tasub veel sel reedel börsile tulevas Hiina e-kaubanduse ettevõttes Alibaba lühiajalist tulu teenima minna või maksaks panustada hoopis osanikfirma Yahoo aktsiale?

„Tema mure oli eelkõige see, et kuna kapitali on suhtelisel vähevõitu, siis soov oleks seda võimalikult kiiresti kasvama panna,“ meenutas LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi. „Omalt poolt lisan, et praegu on eriti kuumad kaks teemat Šotimaa iseseisvumise mõju Suurbritannia majandusele ning Alibaba IPO, selle kohta on ka kõige rohkem küsimusi.“

Vallikivi kinnitusel oli eile kohal ligi 300 inimest ja just läinud aastal kasvas huvi investeerimise vastu jõuliselt. Tema sõnul oli sarnane olukord 2007. aastal ning vahepeal olid tuntavad mõõna-aastad, kus seminaridel oli kohal ca 100 inimese ringis.

„Üldiselt võib siiski öelda, et inimestel on üha rohkem raha ja huvi investeerimise vastu ning otsitakse võimalusi raha enda kasuks tööle panna,“ rääkis Valllikivi, lisades, et korrelatsioon investeerimise ja seminaridel osalemise vahel on kindlasti tugev. „Paljude pikaajaliste investorite ja kauplejate juures on kliendiajaloos esimene kirje – osales sellel ja sellel seminaril.“

Enamasti alustatakse Vallikivi sõnul Balti aktsiatest ja fondidest, liigutakse edasi USA, Soome ja Saksamaa aktsiate juurde ning kui huvi veelgi tõsisem, siis võetakse ette tuletisinstrumendid nagu optsioonid ja futuurid. Ka huvi raugemist tuleb tema kinnitusel ette ning selles mängivad peamist osa börsikrahhid (Eestis eelkõige 1997. ja 2008. aasta).

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt