Tesco aktsiad vabalanguses

22. september 2014, 12:24

Suurbritannia suurim jaekaupmees Tesco teatas täna, et on oma poolaasta kasumit 250 miljoni naela ehk 409 miljoni dollari võrra ülehinnanud. Ettevõtte aktsiad avanesid täna Londoni börsil 11% punases.

Uudistekanali CNBC teatel on tänavu pettumusi valmistanud tulemuste pärast tagasi astunud kontserni finants- ja tegevjuht. Ettevõtte uus tegevjuht Dave Lewis ütles täna saadetud teates, et leitud on tõsine probleem ja sellele on vastavalt reageeritud.

„Esimees ja mina oleme tegutsenud kiiresti, et luua põhjalik sõltumatu uurimine. Nõukogu, minu kolleegid ja meie kliendid ootame, et Tesco tegutseks ausalt ja läbipaistvalt ning me tegutseme otsustavalt, kui tulemused on selgunud,“ kinnitas ta.

Barclaysi analüütikud ütlesid täna klientidele saadetud teates, et Tesco jaoks on kahtlemata tegemist väga hallbade uudistega. „Ettevõte on probleemist teatades selgelt käitunud nii kiiresti kui võimalik,“ tõdetakse teates. „Meie ootus on, et aktsiad reageerivad väga negatiivselt.“

Tesco on probleemi uurimiseks palganud audiitorfirma Deloitte. 1983. aastast alates on ettevõttes tavapäraselt audiitorkontrolli teinud PricewaterhouseCoopers. Viimane keeldus CNBC-le kommentaare andmast.

Tänavu on kontserni aktsia langenud 37%, 210,80 Briti pennile. Väärtpaberil on Bloombergi terminalis 6 osta, 14 hoia ja 6 müügi soovitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2014, 12:45
Otsi:

Ava täpsem otsing