10. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Poliitbroilerid lendavad madalalt

Tunnustatud majandusekspert Dambisa Moyo.  Foto: Nordic Business Forum

Poliitilisest süsteemist kasvanud liidrid pole riikide edukaks juhtimiseks küllalt head, leidis tunnustatud majandusekspert Dambisa Moyo.

Tuleks kehtestada nii-öelda standard poliitikule, millega panna paika hea poliitiku omadused ning ootused talle, soovitas Moyo täna Helsingis Põhjamaade suurimal ärikonverentsil Nordic Business Forum 2014. „Vajame paremaid poliitikuid, kel on visioon riigi arengust ning kaasatõmbamisvõimet selle ellu viimiseks. Vajame liidreid,“ selgitas ta. „Poliitilisest süsteemist kasvanud tipp-poliitikud pole selleks piisavalt head. Tihti on nad noored ja neil pole elukogemust, näiteks ettevõtlusest. Sellistest ei piisa riigi edasi viimiseks.“

Eriti just arenevates riikides valitseb tema sõnul liidrite kriis. „Pärast teist maailmasõda peeti Suurbritannias diskussioonid, riigi tuleviku üle. Täna valitseb vaikus. Eestvedajaid pole,“ kommenteeris Moyo.

Dambisa Moyo omandas doktorikraadi Oxfordi Ülikoolis ja on tunnustatud majandusekspert, kes on kirjutanud kolm bestsellerit ning kelle valis ajakiri Time 100 maailma mõjukama inimese hulka.

Kuidas panna ettevõtte töötajad looma, kuidas haridussüsteem loovust suretab ning kuidas seda muuta ning millist 12 küsimust tasub juhil endalt küsida, et firmat veel edukamaks muuta, sellest ja muust NBF 2014 räägitust loe 14.10 Äripäevast.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt