Raul Mee • 15. juuli 2015 kell 14:55

Ehitusplatsilt kaevati välja laevavrakid

Ehitusfirma Nordecon, kinnisvara arendaja Metro Capital ja Muinsuskaitseameti esindajad laevafraki leiukohas  Foto: Raul Mee

Hiljuti kahe ajaloolise laevavraki leiukohana kuulsaks saanud Tivoli elurajooni ehitusplatsil avati fotonäitus ja vaateplatvorm, mis on kõigile huvilistele avatud.

Juunikuus ehitusplatsilt leitud laevavrakkide jäänused pärinevad 14.-17. sajandist. Tegemist on endise sadamaalaga, kus varem asus merelaht, kuid 1930ndate aastate lõpus ala täideti ning vrakkide jäänused olid seni kaetud ligi 4 meetri paksuse täitepinnasega.

Metro Capitali tegevjuhi Mart Habakuke sõnul on selline leid arendaja jaoks esmakordne. „Ühel päeval põrkas kopp kaevamistöödel millegi vastu. Mehed peatasid töö, heitsid pilgu peale ning oli selge, et tegu on millegi ajaloolisega. Muinsuskaitseamet kutsuti leidu üle vaatama. Mõni päev hiljem ehitusplatsi teises otsas kaevates tuli välja teine laev. Röntgenuuringud näitasid, et ehitusalal võib olla veel kolmaski laev," rääkis Habakuk.

Ehituse peatöövõtja on Nordecon, kes teeb koostööd Tivoli arendaja Metro Capitaliga, ehitab kaks 5-korruselist kortermaja valmis 2016. aasta sügiseks.  

Vaateplatvorm ja galerii asuvad Kadriorus, Bensiini ja Tuukri tänava nurgal. Laevavrakid antakse üle meremuuseumile.

Täna tutvustati ajakirjanikele, ehitajatele ja kultuuriministrile ehitusplatsi Kadriorus, kust ehitustööde käigus avastati ajaloolised laevavrakid.  Foto: Raul Mee
Hetkel kuum