Äripäev • 9. november 2015 kell 8:43

Savisaar: Estonian Air läheb odavmüüki?

Edgar Savisaar teel kaposse ülekuulamisele.  Foto: Andres Haabu

Edgar Savisaar ütles, et Estonian Airi tegevuse lõpetamine ning riigile sedavõrd suure kahju tekkimise taga võib olla plaan saata see, mis ettevõttest järel, odavasse pankrotimüüki.

„Rahvusliku lennukompanii kadumine on loomulikult halb, kuid veel halvem on asjaolu, et see olukord tekkis valitsuse enda otsuste tulemusel,“ nentis Savisaar pressiteate vahendusel.

„Juba pikka aega oli avalik saladus, et Euroopa Komisjon pole nõus otsustega, mida Eesti valitsus on Estonian Airi suhtes langetanud. Sellele informatsioonile vaatama jätkati tegevust täpselt samamoodi, ja nagu on selgunud, ei soovitud Euroopa Komisjoniga ka aktiivselt koostööd teha. Paratamatult tekib siin küsimus, kas riigiettevõtet suunati tahtlikult hukutavale teele, et hiljem odav pankrotimüük läbi viia?“ küsis veteranpoliitik.

Estonian Airi pumbatud rahast oleks olnud palju rohkem kasu, kui seda oleks kasutatud riigi majanduse edendamiseks või sotsiaalse heaolu tõstmiseks, leidis Savisaar. "Näiteks teede, koolide, lasteaedade ehituseks või pensionide erakorraliseks tõusuks,“ rõhutas ta. „Nüüd tahab aga valitsus, et lihtsalt lepiksime üheskoos olukorraga, kus järjekindla reeglite rikkumise tulemusel on 130 miljonit kaduma läinud. Ja sealjuures ei vastuta keegi tekkinu eest.“

Hetkel kuum