Mait Kraun • 14. jaanuar 2016 kell 10:50

Renault' kahtluse all, aktsia kukkus 20%

Prantsuse autofirma Renault.  Foto: EPA

Renault SA aktsia on täna langenud 20 protsenti, sest Prantsusmaa ametiühingu teatel konfiskeerisid uurijad autotootja arvuteid. Arvatavasti puudutavad kahtlused heitgaase, vahendab Bloomberg.

Majandusministeeriumi pettustega tegeleva osakonna uurijad külastasid mitut Renault' ehitist, mis on seotud mootorite sertifitseerimise ja standarditele vastavuse testimisega, ütles Prantsuse ametiühingu ametnik Florent Grimaldi. Jäi mulje, et Renault’ uurimine on sarnaselt Volkswagenile seotud heitgaaside standarditega, ütles ta. 

Renault ja majandusministeerium pole veel kommentaare jaganud.

Renault’ aktsia on täna kukkunud 20,5 protsenti 68,5 euroni. See on suurim langus alates 2008. aastast. Peugeot’ aktsia langes 8 protsenti.

Autotootjad on alates septembrist, kui Volkswagen jäi USAs vahele heitgaaside näitude võltsimisega, olnud suurema tähelepanu all. Prantsusmaa ametivõimud teatasid juba septembris, et hakkavad Volkswagenit ja teisi kohalikke autotootjaid lähemalt uurima.

Peugeot ütles oktoobris, et nemad pole kunagi heitgaasinäitude vähendamiseks mõeldud tarkvara kasutanud. Volkswagen tunnistas aga oma süüd.

Hetkel kuum