Piret Reiljan • 1. märts 2016 kell 9:29

Autorollo krimasja arutamine toppab

Harju maakohtus käib õigusemõistmine Väino Pentuse (istub vasakul) ja Siim Roode üle, mõlemaid süüdistatakse veofirmas Autorollo toimepandud kuritegudes.  Foto: Andras Kralla

Täna toimus järjekordne istung Autorollo kriminaalasjas, kuid sisuline asja arutamine lükati edasi, sest Äripäeva andmeil ilmus Väino Pentus tema enda kaitsja poolt tellitud psühhiaatrilisse ekspertiisi alles napilt enne tänast kohtuistungit.

Uus istung määrati järgmisele nädalale 10. märtsiks ja kuigi siis võiks toimuda ka suuline kohtuvaidlus, olid Väino Pentuse ja Siim Roode kaitsjad tugevalt selle vastu. Nad ütlesid kohtule, et vajavad rohkem aega. Siinkohal väärib märkimist, et Autorollo asja tsiviilvaidluses, kus on kostjad ka poliitpaar Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus, tuleb riigikohtu otsus 23. märtsil.

Varuajad Autorollo kriminaalasja arutamiseks määrati aprilli algusesse ja ilmselt järgmisel nädalal kohtuvaidluseni ei jõuta.

Autorollo kriminaalasi võttis üllatava pöörde mullu detsembris, sest siis rahuldas Harju maakohus taotluse, milles süüdistatava Väino Pentuse kaitsja nõudis Pentusele psühhiaatrilist ekspertiisi. Taotluse eesmärk võib olla tõendada, et Autorollo juhatuse liige Väino Pentus polnud võimeline vastutama oma tegude eest 2010. aasta kevadel, kui veofrima tühjaks kanditi. Kui Pentus tunnistatakse süüdimatuks, võib see ta kriminaalvastutusest päästa.

Autorollo kriminaalasjas on kohtus ütluste andmisest keeldunud nii Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus tunnistajatena kui ka süüdistatavad Siim Roode ja Väino Pentus.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab advokaat Siim Roodet ja Keit Pentus-Rosimannuse isa Väino Pentust OÜ Autorollo maksevõime olulises vähendamises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises ning võltsitud dokumentide kasutamises. Pentusele on esitatud süüdistus ka raamatupidamise kohustuse rikkumises ja omastamises.

Hetkel kuum