Harry Tuul • 24. mai 2016 kell 5:45

Edgar Savisaar elas 113 euroga kuus?

Edgar Savisaar  Foto: Andres Haabu

Eile teatas riigiprokuratuur, et umbes kümmekond isikut, sealhulgas Siret Kotka ja Moonika Batrakova on tasunud Tallinna linnapea Edgar Savisaare igapäevaseid kulutusi 165 000 euro ulatuses.

Prokuratuuri kirjelduse kohaselt maksid Kotka ja Batrakova arveid oma pangakontodelt, kuhu nad tegid ka sularaha sissemakseid. Kuid see pole esimene kord, kui on tekkinud kahtlus, et Edgar Savisaar elab üle oma võimete või saab varjatud tulu.

Kuus aastat tagasi kirjutas Eesti Ekspress, et legaalseid ja teada olevaid sissetulekuid arvesse võttes jääb Edgar Savisaarele igapäevakuludeks 1772 krooni ehk umbes 113 eurot kuus. Nimelt võttis Savisaar 2009. aasta oktoobris 2,7 miljoni kroonise ehk 172 500 eurose laenu toonase erakonnakaaslase Ain Seppiku poegadele Siimule ja Sulevile kuuluvalt osaühingult.

„Kuu aega hiljem, kui pidin omakorda selle laenu ära maksma, sest see oli võetud kiiresti ja lühiajaline, siis võtsin uue laenu Liechtensteini ettevõtjalt Peter Kaiserilt, mille suurus on 2,7 miljonit krooni. Laen on võetud kaheksaks aastaks ja intress on 8 protsenti,“ selgitas Savisaar toona.

Kaheksaks aastaks võetud 2,7 miljoni krooni suurune laen intressiga kaheksa protsenti teeb kuu tagasimakseks 38 170 krooni. Tallinna linnapea kuupalk oli 51 400 krooni miinus maksud ehk kätte sai Savisaar 39 412 krooni. Pärast igakuise laenusumma tagasimakset jäi seega Savisaarele kätte ainult 1772 krooni ehk ligi 113 eurot.

Hiljem Peter Kaiser loobus laenunõudest. Raha laenu tasumiseks teenis Savisaar väidetavalt raamatu "Tõde Eestist" honorarist. Panama leke paljastas, et Savisaare rahastaja peitus Seišellidel.

Just nimetatud laenuga seoses, mis tasuti salapäraselt Šveitsi kontolt, ongi osaliselt seotud Edgar Savisaare käimasolev uurimine.

Hetkel kuum