Vihakuriteod on Suurbritannias kasvanud

01. juuli 2016, 09:00
Suurbritannia lipp
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160701/NEWS/160709998/AR/0/AR-160709998.jpg

Suurbritannia riikliku politseijuhtide nõukogu andmeil on riigis pärast 23. juunil toimunud referendumit vihakuritegude arv moslemite ja idaeurooplaste vastu kasvanud suisa viis korda, vahendab Reuters.

Kui keskmiselt esitatakse Suurbritannias vastavaid kaebusi nädalas umbes 63, siis nüüdseks on see arv kerkinud 331ni. Enamik vihakuritegusid on toime pandud moslemite ning idaeurooplaste vastu.

„Migrandid on kaevanud eeskätt sõnalise väärkohtlemise, solvavate sotsiaalmeediakommentaaride kui ka immigrantidevastaste lendlehtede levitamise üle,“ selgitas nõukogu juht Sara Thornton. Ta lisas, et mõnel üksikul juhul on esinenud ka füüsilist vägivalda.

Mitu Brexiti vastase kampaania korraldajat on väitnud, et nende vastasleer kasutas sageli rassismi ning ksenofoobiat, et veeda inimesi Euroopa Liitu kuulumise vastu hääletama. Liidust lahkumise kampaania eestvedajad ütlesid näiteks, et sisserändajad võtavad brittide käest ära nende töökohad.

Thornton lisas, et briti politsei peaks taolist infot avaldama hakkama igal nädalal, et avalikkusel oleks selge ülevaade, kas tegu on ühiskonnas kasvava probleemiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. July 2016, 09:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing