Superakude tootja Skeleton sai suure rahasüsti Malaisiast

03. august 2016, 09:52
Skeleton Technologiesi asutajad Oliver Ahlberg (vasakul) ja Taavi Madiberk näitavad enda arendatud superkondensaatoreid.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160803/NEWS/160809938/AR/0/AR-160809938.jpg

Eesti päritolu Skeleton Technologies kaasas Malaisia päritolu riskifondist FirstFloor Capital 13 miljonit eurot.

Kokku on firmad nn kolmandas voorus kaasanud seega 26,7 miljonit eurot. Lisaks FirstFloor Capitalile panustasid ettevõttesse raha ka Margus Linnamäele kuuluv UP Invest ja börsifirma Harju Elekter. Ettevõte on saanud suuri toetusi ka EASilt.

"Rahasüst võimaldab Euroopa juhtival superkondensaatorite tootjal viia oma grafeenist superkondensaatorid massiturgudele ning samal ajal liikuda väärtusahelas ülespoole, pakkudes klientidele “võtmed kätte” energiasalvesüsteeme," teatas firma pressiteates.

Kuigi firma peakontor asub Eestis, täpsemalt Viimsis, siis tootmine toimub peamiselt Euroopas. Näiteks läheb ettevõttel 2017. aasta alguses täismahus tööle tehas Saksamaal Dresdenis.

Viimastel kuudel on Taavi Madiberki ja Oliver Ahlbergi asutatud Skeleton teatanud ka mitmest töövõidust. Näiteks ühines Skeleton Prantsusmaa ja Hiina projektiga toota uue põlvkonna dirižaableid.

Samuti müüs Prantsusmaa ettevõttele Adgero 3,5 miljoni euro eest oma superkondensaatoreid, mis hakkavad säästma veoautodel kütust ja keskkonda.

Viimane pikem intervjuu firma eestvedajatega ilmus Äripäevas tänavu jaanuaris pealkirja all "Kosmosesse püüdlev idu paljastas investori". 

Mis on mis

      Skeleton Technologies

  • Tegeleb superkondensaatorite ehk ülivõimsate energiasalvestite arendamise ja tootmisega.
  • Asutatud 2009. aastal.
  • Asutajad Taavi Madiberk ja Oliver Ahlberg.
  • Superkondensaatorid on suure võimsusega energiasalvestid, mille võimsustihedus võrreldes parimate akutehnoloogiatega on üle 100 korra suurem ja millel on miljon laadimistsüklit.
  • Skeleton Technologies on Euroopa juhtiv superkondensaatorite tootja. Tegemist on ainsa superkondensaatorite tootjaga, kes kasutab tootmises nanopoorset karbiidset päritolu süsinikku ehk grafeeni, et saavutada globaalne läbimurre jõudluses, pakkudes võrreldes konkureerivate toodetega kaks korda suuremat energiatihedust ja viis korda suuremat võimsustihedust.
  • Skeleton Technologiesi kliendibaas ulatub juhtivatest esmatasandi autotootjatest ja tööstusseadmete algseadmete valmistajatest kuni veokiparkide käitajate ning kosmonautika peatöövõtjateni.
  • Ettevõte, mis valiti hiljuti maailma saja mõjukaima uuenduslikke ja puhtaid energialahendusi välja töötava ettevõtte (Global Cleantech 100) hulka, annab tööd 75 inimesele, sealhulgas üheksale teadusdoktorile, ning sellel on kolm tütarfirmat: Skeleton Technologies GmbH, mis asub Grossröhrsdorffis Saksamaal ning tegeleb tootmise ja müügiga; Tallinna lähistel asuv Skeleton Technologies OÜ, mis tegeleb teadus- ja arendustegevuse ning piloottootmisega; ja Skeleton Technologies OY Soomes, millel on kõrgtehnoloogiline teadus- ja arenduslabor.
Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2016, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing