Äripäev • 12. august 2016 kell 8:03

Jürgen Veber eiras teadlikult EASiga tehtud plaani

Jürgen Veber eiras teadlikult EASiga tehtud plaani.  Foto: Postimees/Scanpix

EASilt oma firmale 166 000 euro suuruse toetuse saanud Jürgen Veber tunnistas, et tegi teadlikult otsuse, millega ta ei täida EASiga kokku lepitud ekspordiplaani ega saavuta ette antud ajaga kokku lepitud käibenumbreid.

Trikimees Jürgen Veber tunnistab täna Postimehes, et tal oli USAs valida, kas sõlmida kuueks ja pooleks aastaks leping, mille tulemus aitab tal täita EASi seatud käibenõudeid või sellest loobuda ja jahtida põnevaid väljakutseid. Veber valis teadlikult teise tee, teades, et ei täida kokku lepitud plaani ja see võib viia toetuse tagasi maksmiseni. 

"Oli tegelikult see ju ka meie enda avalduses EASile kirjas, et oleme valmis saadud toetuse tagastama. Samuti tunnistasime puudujääke ja tõime välja selle, et meil puudub huvi projektiplaani kirja pandud eesmärke sellisel kujul täita. Lihtsalt seetõttu, et tänaseks on silmapiirile kerkinud oluliselt põnevamad võimalused," selgitas Veber.

Loe täispikka arvamuslugu Postimehest.

Jürgen Veber sattus sel nädalal avalikkuse tähelepanu alla, kuna EASi juht Hanno Tomberg teatas Äripäeva raadiosaates "Äripäev eetris", et EAS nõuab Veberilt talle makstud toetuse tagasi. "Mis puudutab Jürgen Veberit, siis see on meil praegu menetluses. Meie järelevalve on tuvastanud rikkumised ja lähemal ajal anname teada, mis selle toetusega saab," ütles Tomberg teisipäeval.

Tombergi jutt erineb aga oluliselt sellest, mida Veber täna väidab. EASi juht märkis, et Veber kasutas nõuete täitmiseks keelatud võtteid ehk esitas valeandmeid projekti tulemuste kohta. „Veber esitas oma projekti tegevuste tulemusena suuremad käibenumbrid, kajastades seda ettevõtte bilansis nõudena. Tegelikkuses selle vastu teenuseid ei osutatud," rääkis Tomberg.

Hetkel kuum