Itaalia maavärinas hukkunute arv kasvab

Itaalia keskosas asuv Amatrice linn pärast öist maavärinat.  Foto: epa
Äripäev • 25. august 2016 kell 4:52

Kesk-Itaaliat eile öösel raputanud tugevas maavärinas on täna hommikustel andmetel hukkunud 247 inimest ning kardetavasti pole katastroofis elu kaotanute arv lõplik.

 

Itaalia seismoloogiakeskus andis tõugete magnituudiks 6,0. USA geoloogiateenistus aga 6,2 ning täpsustas, et maavärina epitsenter oli Roomast 170 kilomeetri kaugusel kirdes Norcias 10 kilomeetri sügavusel, vahendas Reuters.

Maavärin toimus kohaliku aja järgi kell 3.36 ning tund hiljem toimus ka järeltõuge magnituudiga 5,4. Kokku on olnud kümneid järeltõukeid.

Senistel andmetel said enim kannatada Amatrice ja Accumoli küla.

Amatrice linnapea Sergio Pirozzi sõnul on pool küla kadunud ning inimesed rusude all lõksus.

Kõikidesse kohtadesse pole päästeametnikud veel jõudnud, üks sellistest asulatest on näiteks kõrvaline Peracchia di Acqua Santa Terme küla.

Itaalias on maavärinad sagedased. Aquila regiooni 2009. aastal tabanud maavärinas magnituudiga 6,3 hukkus üle 300 inimese. 2012. toimus Emilia Romagna maakonnas maavärin koos järeltõugetega, milles hukkus 23 inimest ja peavarjuta jäi 14 000.

Eesti Välisministeeriumi andmetel on maavärina piirkonnas 9 Eesti kodanikku, kellega on ministeerium ühendust võtnud ning kinnitab, et nendega on kõik korras.

Hetkel kuum