Kadi Neemre • 29. august 2016 kell 17:11

Apple tutvustab järgmisel nädalal uusi tooteid

Foto: EPA

Apple teatas täna plaanist korraldada 7. septembril üritus, kus tutvustatakse ettevõtte uusi tooteid.

Tehnoloogiahiid on traditsiooniliselt oma uued tooted avalikkuse ette toonud septembrikuisel üritusel, mis toimub vahetult enne pühadeaega.

Kuulduste kohaselt tutvustatakse septembrikuisel üritusel uut iPhone’i, Apple Watch 2 ning uut MacBook Pro mudelit.

Järgmisel iPhone’i mudelil, mis võib nimeks saada iPhone 7, võib värvivalikusse lisanduda uusi värve ning puududa kõrvaklapid. Kuulduste kohaselt peaks uue iPhone’i välimus olema üsna sarnane varasemetele mudelitele ning see võib BGCi analüütikuColin Gillisi sõnul omakorda mõjutada Apple’i tulevikuväljavaateid.

Uuel iPhone’l on kuulduste kohaselt kahesuguse objektiiviga kaamera, see on õhem ning veekindel, kuid sellel puuduvad kõrvaklapid.

Apple on oma uue lipulaeva suhtes olnud üsna kidakeelne, kuid sellegipoolest on lekkinud mõnigast infot uue telefoni kohta.

Uuel iPhone 7-l võivad olla veel sellised uuendused nagu stereo heli, puutetundlik kodunupp ning tumedam värvilahendus valikus.

Telefoni mälumaht algab 32 GB-st ning ekraani suurus jääb samaks.

Kõige vastuolulisem muutus – võimalik kõrvaklapipesa eemaldamine on analüütikud muretsema pannud, et see võib emale peletada ka kõige lojaalsemad Apple’i kliendid.

Wall Street jälgib edasisi arenguid suure huviga, huvitudes sellest, kas uue iPhone’i detailid võiksid panna kliendid telefonist huvituma või mitte ning kas Apple Watch ja sülearvuti võiksid täiendada küllastunud nutitelefoni turgu ning suurendada Apple’i tulu.

Võttes arvesse seniseid kuuldusi uute seadmete osas, siis on analüütikud olnud lahknevatel seisukohtadel Apple tulevikuväljavaadete osas.

UBS raport prognoosib, et iPhone’i kasvu küsimus on vaid ajas; Coweni analüütikud aga usuvad, et kasv ei pruugi olla oodatud ulatuses.

 

 

Hetkel kuum